Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag kötelezhet a munkaadóm...

Jogilag kötelezhet a munkaadóm, hogy hazavigyem a céges laptopom, ha a munkahelyemen nem tudja biztosítani a megfelelő IT feltételeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Munkahelyemen nagyméretű fájlokat kell letöltenem (ez a munkám része, marketinges vagyok - videók, hanganyagok, grafikai anyagok, stb.- ket kell letöltenem, és a partnereinknek átadnom). A fájlok akkora méretűek, hogy a munkahelyemen lévő sávszélesség nem elég a fájlok letöltéséhez. Elvárhatja a munkaadóm, hogy hazavigyem a laptopomat, és munkaidőm kívül töltsem le otthon ezeket a fájlokat? Van erre bármilyen jogszabály?


Én azt gondolom, hogy ha a feltételek nem adottak a munkahelyemen, akkor nem vagyok köteles elvégezni azt a munkát.



2019. okt. 31. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben ha a munkaadód biztosítja neked ehhez a feltételeket - vagyis fizeti az otthoni internetedet hogy ott lehessen ilyen méretű fájlokat letölteni, akkor igen, elvárhatja. vagy ha ezt csak te találtad ki, hogy pont ezekre van szükség és nem a munkaadód, hanem te szeretnéd ezeket a fájlokat használni, akkor is elvárhatja.

Amennyiben a munkaadód szabja meg neked elvégzendő feladatként, akkor nem, nem mondhatja - ha nem biztosítja a feltételeit.

Ha azért magasabb a fizetésed hogy abból meg tudd fizetni a szükséges internet szolgáltatást is - akkor már ezzel is biztosította a feltételeket, de ha nincs ilyen a szerződésedben, akkor neked nem is kell rendelkezned otthon saját internettel.

Páromnak a munkájához szüksége van az állandó internetes kapcsolattartásra, adattovábbításra, ezért a cége ehhez alkalmas mobilt, laptopot és mobil előfizetést biztosít. Tőle el is várják hogy a laptopja mindig nála legyen, ha szükséges akkor le és feltöltéseket is végezzen otthon. De a cég által fizetett mobilinternet meg van hozzá számára és nem az itthoni előfizetésünkön keresztül várják el tőle. Persze ha itthon van akkor a saját wifit használja ő is néha, de nem azért mert nincs céges.

A feltételeket nem csak a cégnél lehet megteremteni a munkához, egyik barátunknak csak a laptopja, telefonja a sajátja még fix irodai helye sincsen a cégénél, a büfében meg a tárgyalóban szokott leülni dolgozni és a saját mobiljára előfizetett céges netet használja mindenhol, otthon is meg a cége adott telephelyén is ahol éppen a munkája van.

2019. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ilyen egyszerű.

Mi van a szerződésben?

Ha ez az elvárása, akkor

- túlórát kell fizetnie

- adja írásban, hogy ezt a munkáltató megbízásából teszed, nehogy az legyen, hogy letöltesz filmeket, aztán egyszer csak rajtad csattan az ostor

- fizessék a netedet


Egyébként nekem elég gyanús, hogy nem képesek normális sávszélességet biztosítani egy cégnél.


Annyi erővel töltse le ő, egy külső vinyóra otthonában, aztán a munkahelyeden adja oda neked. Ez miért nem opció?

2019. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Elindítod bent a letöltést, reggelre meglesz.... bár nem értem mekkora fájlok lehetnek, ma már nemigen van olyan sávszélességű net, ahonnan max fél óra alatt nem jön le egy TB
2019. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem értem én sem, hogy hogyan, de nem tudnak normális sávszélességet biztosítani. 20 GB-ról lenne szó... És úgy hagytam már éjszakára is gépet, nem jött le az anyag. A szerződésemben szó sincs ilyenről.

2019. okt. 31. 20:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Megmondod, hogy nincs otthon neted. ;)

Amúgy sem alszol otthon, hanem bulizol, és nem vállalsz anyagi felelősséget azért a laptopért, ha történik vele valami.

2019. nov. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!