Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkahelyemen hamisították...

A munkahelyemen hamisították az aláírásom. Feljelentés esetén milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Új hely és az első hetemet nem fizették ki, szóban elmondva hogy arra nem jár semmi, de egy papírt meg találtam a nevemmel és adataimmal, hogy én az arra járó pénzt átvettem, és egy hamis aláírás. Ezzel milyen módon járnának el?

2019. szept. 16. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Cégkultúrától függ. Ahol szóban ilyet mondanak, ott becsapják az embereket. Ilyen helyen számítani kell arra, hogy aki próbaidő alatt a cégnek “problémás” annak azonnali hatállyal, indoklás nélkül felmondanak.


Mtv.

79. § (1) Azonnali hatályú felmondással - indokolás nélkül - megszüntetheti

a) a fél a munkaviszonyt a próbaidő alatt,

2019. szept. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az lenne a legokosabb ha otthagynád minél hamarabb és nem harcolnál velük. Ha ilyenre képesek hogy aláírást hamisítsanak hogy ne fizessék ki a jogos béredet akkor lehet hogy többet fognak neked ártani ha kiderítik hogy feljelented őket. Kitalálnak valamit hogy okoztál több százezres kárt valamiben ami a munkahely tulajdona és találnak hozzá több "tanút" is.
2019. szept. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Btk. 345. §: Aki jog vagy kötelezettség létezésének, megváltozásának vagy megszűnésének bizonyítására hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokiratot felhasznál, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő
2019. szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez hivatalos írat, vagyis okirat hamisítás.

Én feljelenteném őket.

2019. szept. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Próbaidőm nincs, mert bíztak bennem annyira hogy 2 hét után aláíratták velem a papírokat. Úgyhogy a felmondásom én magam adtam be, csak nem tudom foglalkozzak-e a dologgal.
2019. szept. 16. 20:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen nézz utána hogy a pénzt valóban kifizették-e, mert adót viszont tőled vonnak le belőle - vagy várják hogy befizesd.

Ha nem történt ilyen, vagyis hivatalosan nem volt bérkifizetés, akkor szerezd meg a papírt és amikor a felmondásod már rendben lement és a cég nem tud semmit rádverni vagy nem tudnak már beléd kötni, akkor tegyél feljelentést miatta a rendőrségen.

Honnan tudhatod hogy nem hamisították oda az aláírásodat máshová is amiből neked csak évek múlva lenne bajod?

2019. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tényleg nem fizették ki, mert mondták hogy azért nem kapok pénzt.
2019. szept. 16. 22:07
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 VALAKI aláírta azt a papírt éa VALAMIÉRT aláírták.

Hogy NEM TE kaptad meg azt a pénzt az nyilvánvaló. A kérdés az hogy MÁSNAK odaadták-e? Mert ha a pénzt kifizették csak nem a te kezedbe adták, és mindehhez kellett egy aláírás, akkor lehet hogy hivatalosan a pénzt kifizették és tőled fogják majd az adót és járulékokat utána beszedni.

ENNEK nézz utána, a saját adószámládon, TB számládon, hogy történt-e ilyen hivatalos kifizetés. Menj be az adóhivatalba ahová tartozol és kérdezd meg hogy volt-e befizetés a nevedre az adott időszakban vagy egyáltalán be voltál-e oda jelentve ahhoz a céghez rendesen.

Ha feketén dolgoztál akkor persze lényegtelen, az adóhivatal akkor semmiképpen nincs benne a képben.

2019. szept. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha a saját esetünkből indulok ki, akkor semmi. A párommal történt egyszer ilyen, hogy aláhamisította egy szerződésre az aláírását a munkáltató, a rendőrségen a nyomozó pedig 2 hét után közölte, hogy nem történt bűncselekmény, lezárta az ügyet. Tehát ezek szerint akinek itt ebben az országban pénze van, az nem követ el bűncselekményt okirat hamisítással.
2019. szept. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" Ha a saját esetünkből indulok ki, akkor semmi. A párommal történt egyszer ilyen, hogy aláhamisította egy szerződésre az aláírását a munkáltató, a rendőrségen a nyomozó pedig 2 hét után közölte, hogy nem történt bűncselekmény, lezárta az ügyet. Tehát ezek szerint akinek itt ebben az országban pénze van, az nem követ el bűncselekményt okirat hamisítással."

Sajnos lehet hogy a kérdező esetében is ez lesz. Nem hiszem hogy először próbálkozik a munkáltató ilyennel ha ezt meg merik tenni. Ne nagyon kezdjél el követelőző lenni velük és ne fenyegesd őket a rendőrséggel, mert akkor lehet hogy akkor lesz egy dokumentált eset (a te aláírásoddal, hogy elismerted) hogy valamit tönkretettél és kártérítéssel tartozol a munkáltatódnak.

Az egyetlen dolog amit tudsz tenni hogy menekülsz onnan minél hamarabb és másik munkahelyet keresel!

2019. szept. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!