Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ebből garázdaság?

Lehet ebből garázdaság?

Figyelt kérdés

Egy szolgáltató üzletben kifogásoltam a szolgáltatás minőségét, és közöltem, hogy a selejtet nem vagyok hajlandó kifizetni, pedig azt is ki akarták fizettetni. Kértem a vásárlók könyvét, csak sokadik kérésre adták oda. Közben az alkalmazott felhívta a főnökét, aki megfenyegetett, hogy rendőrt hívnak rám. Én mondtam, hogy hívjanak nyugodtan. Ki is jött a rendőr, felvette az adatokat. Kérdeztem tőle, történt e szabálysértés/bűncselekmény, azonnal rávágta, hogy nem. Nem is hangzott egyébként egy hangos szó sem el.


De még is félek attól, hogy mivel a másik oldalon ketten voltak, én meg egymagam, nehogy összebeszéljenek, és kitalálják, hogy erőszakos voltam, vagy riadalmat keltettem. Persze ott vannak a biztonsági kamerák, amik engem igazolnak, de azok felvételeit csak három napig kell tárolni. Egyébként ötven forintos tételen ment a vita. Nem a pénz számít, hanem az elvek, és hogy nem először csinálta velem ezt ez az üzlet.


Tartanom kell attól, hogy esetleg összebeszélnek, és feljelentenek? Vagy ez nem így működik? Csak paranoiás vagyok?


2019. nov. 2. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha rád akarnak fogni valamit, akkor nekik kell bizonyítani. Ez nem így megy, hogy "nincs meg a kamerafelvétel, tehát bűnös vagy".
2019. nov. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. bizonyíték hiányában semmit sem tehetnek.

2. ha a rendőr ott a helyszínen nem rögzített semmilyen szabálysértést, akkor azzal az üggyel kapcsolatban a későbbiekben már nem jelenthetnek fel akkor sem, ha amúgy 100-an tanúskodnának ellened, mert azt az ügyet a rendőr ott lezárta, ellene utaló bizonyítékuk meg nincs és nem is volt.

2019. nov. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi. Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 3. 08:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Három nap múlva akkor törlik a felvételt, ha nincs bűncselekmény, stb. Ha van, akkor a felvételt bizonyítékként megtartják. Azzal, hogy törlik, ők maguk is elismerik, hogy nem történt semmi.


Jól tetted, hogy beírtál a panaszkönyvbe. Azért, hogy a rendőr kijött, felvette az adataidat (igazoltatott), nem kell paráznod, az nem jelent semmit. A jegyzőkönyvhöz kellett.

2019. nov. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindamellett, hogy sok igazság van az első három válaszban, néhány dolgot had pontosítsak!


Feljelentést az elévülési minimum öt éve alatt bármikor lehet tenni. Más kérdés, hogy mivel fogják azt magyarázni, hogy a telefonos bejelentéskor (ami rögzítve van), és a rendőri intézkedés alatt nem jutott eszükbe, hogy te erőszakos garázda voltál, csak utólag. A nyomozóhatóság, ügyészség nem hülye, ez szemet fog szúrni nekik.


Ha elkezdenek hazudozni az esetről, akkor jó eséllyel ellentmondásba fognak keveredni egymással és saját magukkal is. Ez megint csak fel fog tűnni az ügyészségnek, bírónak, védőnek, stb. Magukat fogják belekeverni egy rágalmazás/hamis vád/hamis tanúzás ügybe. Az meg gondolom nem hiányzik nekik egy ötven forintos vita miatt.


Én a helyedben nem aggódnék.

2019. nov. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A rendőr először azt mondta nekem, hogy feljegyzést sem készítenek, mert alapvetően nem történt semmi. Majd kiment, telefonozott pár percet a felettesével, utána azt mondta, hogy egy feljegyzés még is készül, amit ha szükség van rá, ki lehet kérni.

2019. nov. 3. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!