Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehetne tenni annak...

Mit lehetne tenni annak érdekében, hogy leszálljanak rólam (haragosok, ügyészség, bíróság)?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt rossz emberekkel barátkoztam...

2018-ban 2 feljelentést tettek ellenem hamis vád alapján, az egyiket később vissza vonták, a másik azóta is tart...

Rágalmazás miatt jelentett fel az ürge, azt állítja, hogy valaki létrehozott egy fiktív Facebook profilt az ő profilképével, ,,kábszeres Norbi" néven. Erről a profilról írtak egy trágár üzenetet a Húga pasijának. A profilt később törölték, csak Ők látták. Fényképei vannak erről a profilról meg az üzenetről. Több tárgyalás volt a bíróságon, egyszer meg is lett szüntetve az eljárás, mert a feljelentő elkésett a tárgyalásról. Ő ezt megfellebbezte... én ezek elkövetését tagadom, bizonyíték nincsen az elkövetőre, a rendőrség is nyomoz, nem nyilatkoztak még.


Mikor kaptam értesítést a bíróságtól idén februárban a fellebezésről akkor felkaptam a vizet és küldtem neki 3 db olyan sms-t amiben azt írtam, hogy nem jut el élve a bíróságig. Ezért is feljelentett, augusztusban lesz az előkészítő ülés... az ügyésznek elküldtem a vallomásom írásban, de ő előtte vádat emelt, tehát nem került be az ügybe, ráadásul Ő súlyosbító tényként akarja beállítani azt a rágalmazási ügyet amiben nincs ítélet, nincsen tettes csak hamisan vádoltak meg.


Ráadásul egy múltkori tárgyalás után a bíróság folyosóján megfenyegettek, utána Szeged Belvárosában megakartak verni a ,,sértettek". Most komolyan, mi ez már? Hogyan lehetne ez ellen védekezni? Hogyan lehetne elérni, hogy leszálljanak rólam? :(



2019. júl. 13. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt a 3 db SMS-t nem kellett volna elküldened és akkor nem lenne min aggódnod...Ezekkel a dolgokkal már nem tudsz mit csinálni, ha valakit hamisan vádolsz, rágalmazol, vagy ha ezeket nem követted el, de amíg ez be nem bizonyosodik a bíróságon, illetve amíg életveszélyesen megfenyegetsz valakit, nem maradsz nyugton, hanem hadakozol, addig sajnos ezek következményeit el kell viselned.

Egyébként meg ha zaklatnak, bántalmaznak, vagy próbálnak, akkor tegyél te is feljelentést.

2019. júl. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mikor megakart verni a kisfiú, akkor hívtam rendőrt, de nem csinálnak velük semmit... :(
2019. júl. 13. 15:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezzel a problémával az ügyvédedhez fordulj. A jogi szakember több tanácsot tud adni, mint itt bárki.
2019. júl. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!