Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közfeladatot ellátó személy...

Gábor19... kérdése:

Közfeladatot ellátó személy elleni erőszaknál letöltendő börtönt kap az illető, vagy megússza ejnye-bejnyével?

Figyelt kérdés
Buszvezető vagyok, némelyik utas (főleg a nem a nap barnított fajtából) nem tud viselkedni, nemrég az egyik munkatársamat meg is akarták verni.
2019. nov. 4. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Kaphat börtönt.
2019. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Ha büntetlen előéletű, akkor először felfüggyesztett börtönbüngtetést kaphat, vagy enyhébbet. Csak azért, mert egy buszvezetőt megvernek, még nem kell egy ember életét elkaszálni rögtön sittel.
2019. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 árokpart ***** válasza:
58%
Ja "úgy van 2-es"." Nyugodtan lehessen verni a buszvezetőket az a jó nekünk." Az nem élet elkaszálása, hanem legközelebb meggondolja és civilizált módon oldja meg szépen a problémáját.
2019. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Nem árokpart egyszerűen józan eszét használja a bíró, ha az a válasz, hogy mindenre maximjum büntetés, akkor gyorshajtásért is kötél járna.


Az ember ritkán ver előre megfontolt szándékkal buszvezetőt, éppen ezért kap elsőre felfüggesztettet, az értelmesebbje kap még egy esélyt, aki meg reménytelen, az úgy is börtönlakó lesz egész életére kisebb-nagyobb megszakításokkal.

2019. nov. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

"az értelmesebbje kap még egy esélyt"

Az "értelmesebbje" nem ver buszvezetőket, meg másokat sem, se előre megfontoltan, se hirtelen felindulásból. És máris nem kell azon aggódnia, hogy a bíró bácsi/néni "elkaszálja" az életét.

A többi meg "úgy is börtönlakó lesz egész életére kisebb-nagyobb megszakításokkal".

Ezt meg te írtad.


Nem kell mosdatni a bűnözőket. Igen a kiskorú, gyermek, fiatal, ifjú stb. megnevezésű bűnelkövető is bűnöző bőrszíntől függetlenül! És nem, az sem számít, hogy milyen a családi háttér. (én is lehettem volna a családi hátterem miatt bűnöző, nem lettem és ez csak rajtam múlott). Szóval kár ennyire védeni bárkit is! Mielőtt cselekszik, gondolkodjon, mérlegeljen és viselje a tetteinek a következményét!

2019. nov. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

5-ös! Szerencsére a bírók is mérlegelik a tetteik következményeit, ezért nem adnak első alkalommal letöltendőt annak, aki hibázik egyet, én se adnék. Az, ha valaki indulatból üt egyet, az messze nem olyan súlyú bűncselekmény, ami letöltendőt érne.


ui. nincsenek illúzióim, tudom, hogy a gondolkodás nem az a sport, amit az átlagemberek szeretnek gyakorolni, pont ezért nem ön bíráskodunk, illetve ezért van kodifikált jogrendszerünk.

2019. nov. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan a verés sikerességétől függ, hogy mi lesz a büntetés.

Ha lekevernek egyet a buszvezetőnek, meg szidják egy kicsit a nőnemű rokonait, és ennyi, abból még felfüggesztett se lesz. Megrovás, pénzbüntetés a valószínű, ha nem hetente csinál ilyent az illető.

Ha a buszvezető a verés után fél évig az intenzíven lesz, akkor letöltendőt kap a verő.

2019. nov. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!