Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Torvenyt sertett-e az intezmen...

Torvenyt sertett-e az intezmeny a kovetkezo esetben? Allitasuk szerint tartozasom van felejuk. Kertem, hogy teteles kimutatast kerek, erre elkuldtek egy olyan fajlt, ahol masok tartozasai es nevei, hozzatartozok nevei szerepelnek.

Figyelt kérdés
Es ezek szerint feltetelezheto, hogy masok is tudomast szereztek az en adataimrol?
2019. nov. 8. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak hibázott az ügyintéző, de alapvetően igen, megsértette az adatvédelmi előírásokat. Amiért nem te vagy a sértett/áldozat, nem tudom, hogy kezdeményezhetsz e feljelentést (értem ezt úgy, hogy értelmes eredménye is legyen), de az adatvédelmi hatóságnál jelentheted a dolgot, aztán mérlegelés után hivatalból vagy kivizsgálják az esetet érdemben, vagy nem.
2019. nov. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod!
2019. nov. 8. 18:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt kell kideríteni, hogy ez egy egyedi véletlen eset, vagy másoknak is ezt a fájlt szokták továbbküldeni.


Ha más is ezt kapja, akkor az nagyon gáz. Esetleg vedd fel a kapcsolatot az egyik adóssal, vázold fel az esetet, és kérd meg, hogy ennek tisztázására kérjek ő is tételes kimutatást. Ha ő is ezt a fájlt kapja, akkor ultragáz van, ha nem, akkor csak egyedi hiba.


Ha van bizonyítékod, hogy másnak is kiküldték a fájlodat, akkor tehetsz feljelentést, ill. a többiek is tehetnek feljelentést. Továbbá polgári perben is lehet kérni sérelmi díjat, ill. peren kívül is meg lehet egyezni abban.

2019. nov. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2019. nov. 9. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!