Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha tudomasomra jutott ez,...

Ha tudomasomra jutott ez, akkor jelenthetem valahol?

Figyelt kérdés

Vendéglátós középiskolában kikuldenek gyerekeket gyakorlatra egy étterembe, és az ottani felnőtt személyzet ezt arra használja, hogy felszedje az éppen legális korú lányokat.


Azt tudom, hogy a törvény védi az olyan felnőtt férgeket akik tizenéves kölyökkel akarnak hetyegni, de ezért, hogy mindezt úgy teszik, hogy a gyerekek a felügyeletükre vannak bízva, csak jár valami kasztrálásféle, nem?


2019. nov. 10. 16:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%

Te valami kádár korból itt ragadt feljelentgetős házmester vagy?!


Ha el akarod kerülni a bajt, akkor egy alapszabály van, amit jobb ha megtanulsz: Ne avatkozz mások dolgába! Az hogy ki kivel jön össze, az az ő dolguk, amíg nem történik erőszak, addig senkinek semmi köze hozzá.

2019. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

A Gyermekvédelmi Felügyelet, Gyermekvédelmi Szakszolgálat és hasonlók megkeresését javasolnám. Ott, még ha nem is ők az illetékesek, segíteni fognak, hogy ki az.


Ha a lányok "legális" korban vannak, akkor elvileg nem történik bűntény, de olyan szinten etikátlan a dolog, hogy a gyermekvédelem esetleg megkeresi a középiskolát, hogy válasszanak más helyet a gyakornokok számára.


Ne higyj annak, aki szerint bármi rosszat látunk a világban, azt el kell tűrni, mert ez a dolgok rendje. Nagyon helyes, hogy tenni akarsz ellene! Drukkolok!!!

2019. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én is drukkolok! Az iskola fenntartójával is felveheted a kapcsolatot, de lehet, hogy a gyermekvédelemmel érdemesebb, ezt nem tudom.
2019. nov. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen feleslegesen kavarod a xart.


Tartsd be azt az alapszabályt, hogy ne foglalkozz más dolgával!


Addig örülj, amíg el nem kezd ő is a te dolgaiddal foglalkozni! Belázadnál, mi?!


Jobb ha nyugton maradsz, mert csak egy! olyan infót tegyél közhírré ami fals, pletyka! Annál a pontnál fogják megfésülni a fogaidat!

2019. nov. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%

#5 vagyok:


Lényegében itt arról van szó hogy nem törvénybe ütköző, sem nem szabályellenes az amit tesz/nek, de neked nem tetszik, és ezért meg akarod szívatni őt/őket.


Ha utána téged fingatnak meg, akkor nem kell megkérdezned hogy:"ezt most m'ért kellet?" Megérdemled.

2019. nov. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%

jellemzően azok nehezményezik azt hogy bele akarsz szólni a dologba akik maguk is elkövetnek olyasmit amit mások joggal nehezményeznének és ezért tartják beleszólásnak más dolgába - mert saját magukat akarják hasonlótól védeni.

Tehát ha ilyenről van tudomásod akkor tegyél ellene. ne olyan minősítéssel ahogyan most tetted, mert ez éppen olyan jogosan kelti fel az emberben azt az érzést, hogy túltoltad és tényleg semmi közöd hozzá, hanem normál emberi módon.

Ahogy mások már javasolták, a gyerekvédelem és egyebek is lehetséges helyek, de legelőször az iskola igazgatóját értesítsd a dologról. Neki a felelőssége hogy a rá bízott tanulóival szemben ne legyen visszaélés ott ahol gyakorlaton vannak. Ahogyan az iskolában van szülői munkaközösség is, őket is értesíthetnéd a dologról, náluk jobban senki nem fog hatni sem az igazgatóra, sem az étteremben dolgozókra - hiszen az ő gyerekeikről van szó.

Ha ők nem tesznek semmit akkor meg neked is hagynod kell az egészet.

2019. nov. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#6, #7-nek:


Az első bekezdésed tökéletesen helytálló. Nem értem, hogy ez a te szemedben miért negatívum.


Én mielőtt csinálok valamit amihez jogom van, egy pillanatig sem foglalkozom vele hogy kinek mi lesz a véleménye. Ahhoz hogy adjak valaki véleményére, ahhoz az kellene hogy érdekeljen.


A

2019. nov. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#6, #7-nek:


Az első bekezdésed tökéletesen helytálló. Nem értem, hogy ez a te szemedben miért negatívum.


Én mielőtt csinálok valamit amihez jogom van, egy pillanatig sem foglalkozom vele hogy kinek mi lesz a véleménye. Ahhoz hogy adjak valaki véleményére, ahhoz az kellene hogy érdekeljen.


A gyermekvédelemnek, és az igazgatónak is ugyanaz lesz az álláspontja: törvénybe ütköző, intézkedési kötelezettséggel járó cselekmény nem történt.

Nem szép dolog ami zajlik, de nem lehet mit tenni. Akinek nem tetszik, ne nézzen oda.


A szülői munkaközösség "felizgatása" pedig egyáltalán nem biztos hogy jó ötlet! Laikus szülőket felhergelni, aminek vélt vagy valós sérelem megtorlása lehet a vége?

Abból pedig büntető eljárás önbíráskodás miatt?


Idézem magam: "Teljesen feleslegesen kavarod a xart."

2019. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#9 vagyok:


Bocs az ismétlésért.


Egy apróságra felhívnám a figyelmed, az első bekezdésed kapcsán:

Attól hogy valaki nehezményez valamit mert az neki nem tetszik, az még egyáltalán nem biztos hogy jogos, mint ahogy az a jelen esetben sem az!


Ha bármiféle magánakció indul meg, annak nem csak a tagja/i hanem a felbújtója is felel!

2019. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat!


Egyébként nem hiszem hogy csak egy szeszélyes kis magánakció lenne a dolog; a lányok 14 év felettiek, de a 18at nem töltötték be (nyilván, hiszen középsulirol beszélünk) szóval abszolút kiskorúak, márpedig azok, akiknél gyakorlaton vannak, olyan felnőttek, akik felelősek ezekért a kiskorú lanyokert. Plusz az iskolai teljesítményük is ezeken a felnőtteken múlik, szóval nem csak hogy a koruk miatt, hanem a pozíciójuk miatt is problémás a dolog. Ennek kb egyenértékűnek kéne lennie azzal, hogy a matek tanár nem kezdheti el csapni a szelet a tanulonak.


És megegyszer köszi a tanácsokat + a biztatást :D

2019. nov. 10. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!