Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a házunkból összegyűjtött...

Ha a házunkból összegyűjtött hulladékot átadjuk egy szemétszállító vállalkozásnak, akik illegálisan leraknák közterületen, akkor mi is büntethetők lennénk?

Figyelt kérdés

Költözés miatt eszméletlen mennyiségű hulladéktól kell megszabadulnunk, és egy olcsó lehetőséget keresnek édesapámék, nem biztos, hogy céget, lehet, hogy egy embert, aki meghirdette magát. Azonban sajnos a múltban volt már rossz tapasztalatunk "olcsó" céggel. (akik átvágtak, többet kértek, meg akarták venni a többi cuccot stb...)


Szóval ugyan, ott még nem tartunk, nem választottunk. De mivel én ideges lettem, azért feltenném a jogi kérdést:


- Ha megtudnánk, hogy illegálisan tervezik elhelyezni, és így használnánk a szolgáltatásukat, és elvitetnénk a szemetet, akkor mi is büntethetőek vagyunk?


- Ha megtudnánk, hogy az átadott hulladékkal kereskedni terveznek, adófizetés nélkül, akkor az ránk nézve illegális?


(Nyilván mindkét esetben max a részesség merül fel.) Gondolom az utóbbi rendben lenne, de azért bizonytalan vagyok. Az ilyen kupeckodók általában nagy összegben adnak el hulladék cuccokat, és legtöbbjük adót sem fizet. Azt sem tudom, hogy vajon akkor felelősek volnánk-e, ha előre megtudnánk, hogy adózás nélkül az egészet lepasszolnák a "testvéreknek".


Kicsit paranoiás vagyok, de én mindenféle képen legálisan szeretnék eljárni! Ehhez kérek segítséget.



2019. nov. 12. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

"Ha a házunkból összegyűjtött hulladékot átadjuk egy szemétszállító vállalkozásnak, akik illegálisan leraknák közterületen, akkor mi is büntethetők lennénk?"

Igen!

Ha a vállalkozásnak nincs hulladék hasznosításra és/vagy hulladék kezelésre jogosultsága és nem ad/"hoz" az elszállított hulladékról mérlegjeggyel ellátott befogadó nyilatkozatot akkor bizony a szüleid a felelősek.

2019. nov. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hű, köszönöm! Szóval már az igazolás hiánya is elegendő, hogy feltételezzük azt, hogy illegálisan fogják lerakni?


És ha én csak a házban segítek kiválogatni a megtartandó, és kidobandó cuccokat, és felstócolni, már az is bűnrészesség volna?

Szóval ha jól értem, ha a szüleim olyan szállítót választanak, akik papírok nélkül vinnék el a cuccokat, akkor nekem nem szabadna semmiben sem segíteni? Mert az már bűnrészesség? ...Mert azért elég sok pakolni való van előtte.

2019. nov. 12. 00:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Ennyire ne menj bele! Ettől még nem leszel bűnrészes!

De ne olyat válasszatok akinek nincs rá jogosultsága.

2019. nov. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

"meg akarták venni a többi cuccot"


Nem értem. Ez nektek miért baj? Pénzhez juttok.

2019. nov. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#2: Ne parázz már. Jóhogynem bűnrészes vagy, mert kinyitod a kaput. Ha elviszik úgyse tudod ellenőrizni, hogy mit csinálnak vele. A papír meglegyen, onnét fedezve vagytok.
2019. nov. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csak azért parázom, mert ismerem a szüleimet, és tudom, hogy mindent megtennének, hogy spóroljanak. És nem érdeklik őket a szabályok. És nem rajtam múlik, hogy kivel vitetik el a szemetet. Ezért van esély rá, hogy valakit lefizet apám, akinek lehet, hogy nincs engedélye szemétszállításra. Én pedig, aki segít szemetet szelektálni és bezsákolni, tudni szeretném, hogy meddig mehetek.


Nem attól lennék bűnrészes mert kinyitom a kaput, hanem attól, mert segítek összekészíteni a szemetet, amit lehet, hogy egy engedély nélküli ürge illegálisan helyez el - és lehet, hogy ezt előre meg fogom tudni. És fogalmam nincs, hogy én mennyit segíthetek a házban szemetet szelektálni, hogy véletlenül se legyek részes. (de közben tényleg sürgős lenne szelektálni)

2019. nov. 12. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!