Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kerülhet a nagyobb -...

Miért kerülhet a nagyobb - környezetbarátabb - kiszerelésű termék fajlagosan többe, mint a kisebb társa?

Figyelt kérdés

Hogyan és miért lehetséges, hogy egy háztartási cikkből vagy élelmiszerből (sampon, chips, szinte bármi) a kis kiszerelésű egységre vetítve ugyanannyiba, vagy kevesebbe kerül? Így értelmét veszti a hagyományosan "gazdaságosabb", többet tartalmazó változat. Pont az ilyen igazságtalanságokat miért nem akarja szabályozni senki?


"Mert a beszállító csak annak csökkentette az árát" - és ők így miért tehetik meg?



2019. nov. 19. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

A termelő, a kereskedő maga dönt a terméke áráról, az azon levő haszonról, a kampányokról és kedvezményekről.

Azért lehetséges ez amit írtál - mert így döntöttek. Ők megtehetik, az övék a termék.

Neked meg nem kötelező megvenned.

Nincs benne semmiféle igazságtalanság, maximum értelmetlen a számodra. És? Ha nem tetszik, vegyél mást!

2019. nov. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Az emberek ritkán állnak le szamolgatni, hogy melyik éri meg jobban. Ha ki is van írva az ár alá sem nézik meg sokan, úgy vannak vele, hogy biztos a nagy olcsóbb.
2019. nov. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%
Én többnyire megnézem, hogy miből mennyi a /kg, /l egység. És elég ritkán találkozok olyannal, hogy a kisebbnél alacsonyabb lenne az egységár.
2019. nov. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert rájöttek, hogy sokan élből a nagyobbat veszik, így azt drágították, a kicsi pedig maradt ugyanannyi :)
2019. nov. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a Tesco-ban látom ezt a trükköt rendszeresen. Először meglepődtem egy-két terméken ezért utána már notóriusan figyeltem és annyira jellemző, hogy tényleg most már mindig az egységárat nézem.
2019. nov. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mexikoi86 válasza:
változó hogy az egységár menyi egy adot terméknél ezt az eladó határoza meg. hál istennek az én tapasztalatom az hogy a legtöbb terméknél a nagyobb kiszerelés valamenyivel olcsóbb mint a kisebb... de a legtöbb hejen a feltüntetet ár mellet vagy alatt kiirják az egység árat is menyi 1 kiló vagy menyi 1 liter a csomagolási tárolási költségek miat drágább a kisebb csomag egység ára. ahol nem igy van az tényleg a fentebb iróval egyetértve mivel a bolt sajátmaga szabja meg az árakat nincs reklamálási lehetőség. és teljesen egyetértek hogy ez nem hejénvaló valamint csinálhatna magának kistestvért az ijen eladó!
2019. dec. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!