Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haszonélvező vagyok, egy...

Curumacu kérdése:

Haszonélvező vagyok, egy ingatlanon, ott is élek, a tulajdonos nem, de be van jelentve állandó lakcímként. Be költözhet, ha én nem akarom?

Figyelt kérdés
Kérdésem:Van e joga vissza költőzni,ha ez az állandó bejelentett lakcíme,de a tartozkodási címe,máshol van és ott is él.?

2019. nov. 20. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

NEM. A haszonévezö kizárólagos joga, hogy kit enged be az ingatlaba, és a tulajdonost is kizárhatja a használatból, Ezen az sem változtat, hogy be van-e jelentkezve az illetö.

SÖT, a haszonélvezö élhet a kényszerkijelentési jogával is.

2019. nov. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a teljes ingatlan haszonélvezete a tiéd, akkor te döntöd el ki költözik oda
2019. nov. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem és még ki is jelentheted ha akarod egy lakcímrendezéssel az önkormányzatnál.
2019. nov. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg érdemes lenne egy lakcímrendezési kérelmet beadni, a bejelentés megszüntetésére.

Ezt csak abban az esetben lehet megtenni, ha valóban nem lakik ott. Tehát ha beköltözik, akkor már bonyolultabb lesz az ügy. Most így, hogy még nem lakik ott, simán megtehető. Két tanú kell (pl. szomszéd), aki bizonyítja, hogy nem lakik ott az illető.

2019. nov. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
49%
A törvény betűje szerint a haszonélvező addig élvezkedhet a másik embernek tulajdonán, míg úri kedve úgy kívánja, vagy meg nem murdel.
2019. nov. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Amíg oda be van jelentve, addig joga van ott tartózkodni.

De te mint haszonélvező, bármikor kijelentheted Őt.


A haszonélvezeti jog jóhiszeműen szerzett, vagyoni értékű jog. Tarthat a haszonélvező haláláig, vagy szabott ideig.

A tulajdonos ezt a jogot kiválthatja, ha a haszonélvező is beleegyezik.


A haszonélvező nem más tulajdonán élősködik, hanem saját jogán használ egy ingó vagy ingatlan vagyont.

2019. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

"De te mint haszonélvező, bármikor kijelentheted Őt."

Dehogy bármikor. Csak akkor, ha nem lakik ott. Ha mégis engedi beköltözni a kérdező, onnantól már nem olyan egyszerű a kijelentés.

Nézz meg a neten egy lakcímrendezési (fiktiválási) kérelmet, benne van a kérdés, hogy mióta nem lakik ott az illető. Mivel ez feltétel.

A lakcímbe- és -kijelentés nem eszköz semmire, csak egy meglévő állapot dokumentálása. Ha a valóságban az adott helyen lakik egy személy, akkor nem lehet kijelenteni, mert valótlan állítás, hogy nem lakik ott. Akkor azt lehet tenni, hogy megvonni az ottlakási engedélyt tőle. Aztán ha kiköltözött, és nem jelentette ki magát, akkor kijelenteni, az említett dokumentummal.

De ebben az esetben nem lakik ott, ezért gond nélkül kijelenthető.

2019. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

"Dehogy bármikor. Csak akkor, ha nem lakik ott. Ha mégis engedi beköltözni a kérdező, onnantól már nem olyan egyszerű a kijelentés."


De, olyan egyszerű. Ne terjessz hülyeségeket.

A haszonélvezeti jog egyebek mellett azt jelenti, hogy a haszonélvező határozhatja meg, hogy ki lakhatja, használhatja az ingatlant és meddig.

2019. nov. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Kevered a szezont a fazonnal.

Igen, a haszonélvező határozza meg, hogy ki lakhat ott.

De itt nem erről volt szó, hanem a kijelentésről.

Az ottlakás megtagadása és a kijelentés két teljesen különböző dolog.

Nézz utána, ahogy írtam, hogy a kijelentési kérelemben nem azt kérdezik, hogy ott lakik-e az illető, hanem hogy mióta nem lakik ott.

A bejelentkezés nem keletkeztet jogot. Kizárólag csak lakónyilvántartás miatt előírt kötelezettség, aminek a valós helyzetet kell fednie.

2019. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

"De itt nem erről volt szó, hanem a kijelentésről."


Én azt írtam, hogy a haszonélvező kijelentheti onnan.

És ez így is van. Te meg hozod a hülyeségeidet a kényszerkijelentés intézményéről. Ne fárassz.

2019. nov. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!