Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki a szakítás után...

Charlessheepford kérdése:

Ha valaki a szakítás után emailen írogat a volt párjának, mondjuk összesen 4-5 üzenetet az már zaklatásnak minősül? Utána néztem a jogszabálynak, de csak a telefonhívásokra és smsre volt megállapítva konkrétan ilyen rendelkezés.

Figyelt kérdés
Azt részletezném, hogy semmilyen fenyegető üzenetet nem tartalmaztak az emailek. Szerintettek nem túl megengedő a jogszabályi rendelkezés? Nekem olvasva a törvényt kb. olyan érzésem volt mint a metoo mozgalomnál.

2019. nov. 24. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Nem zaklatás, egyszerűen le lehet tiltani az adott email címet, s úgy nem tud küldeni több üzenetet. Mint írtad, semmi fenyegető nem volt benne, szóval nem kell ezt túllihegni.
2019. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 belapus ***** válasza:
40%
Szerintem minden kommunikációs formára kiterjedhet a zaklatás, de hogy az esetedben arról van-e szó, nem tudom.
2019. nov. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 árokpart ***** válasza:
Jól néznénk ki ha az lenne. Mansfeld Péter forogna szegény a sírjában.
2019. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 árokpart ***** válasza:
Ha az lenne akkor hiábavaló volt 56, de még a 89-es rendszerváltásnak is.
2019. nov. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!