Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hitlernek mennyire volt köze...

Hitlernek mennyire volt köze konkrétan a haláltáborokhoz?

Figyelt kérdés
mind tudjuk, hogy egy antiszemita szörnyeteg, aki meg akarta tisztítani a zsidótól és minden nem germán népcsoporttól a nagy Német Birodalmat. De konkrétan mikor a koncentrációs táborokról van szó, az ő neve valahogy mindig csak úg ymerül fel, mint maga az "uralkodó", aki sose piszkolja be a kezét, a vezető, aki minden hír ellen védve van. Ellenben itt ismerünk ezekre a szörnyűségekre specializálódott embereket: Himmler, Göring, Eichmann stb..mindannyiukról tudjuk hogy konkrétan a haláltáborok munkálataiban segédkeztek. de (állítólag) arról, hogy Hitler bármi módon hitlesített volna bárminemű ilyen vagy hasonló jellegű parancsot, az ég világon semmi féle ezt igazoló dokumentum, feljegyzés, akár írásos vagy hanganyag formájában nem létezett/nem létezik. mindezek mellett sosem járt egyetlen koncentrációs táborban sem.mindig csak a hozzá legközelebbi bizalmasait, híveit emlegetjük ha pl Auschwitzról van szó. mindezek tükrében, ő valóban a sátán, ahogy mondják róla? Mert én ezek alapján sokkal inkább a Himmler vagy Göring vagy Mengele féle undormány szönyetegeket nevezném annak. nyilván nem ismerem olyan alaposan a dolgokat, lehet ezért gondolom így. Végén összegezve, ez egy ÁLTALÁNOS TÖRTÉNELMI KÉRDÉS, amelyet tényleg csak objektíven, és érdeklődés céljából tettem fel. valaki, aki okosabb ebben, elmagyarázná? köszi, ha válaszoltok.

2017. jún. 21. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Kérdező,a haláltáborokban arról sincs feljegyzés,hogy KONKRÉTAN megöltek volna bárkit is...

Hitler pontosan tudta,hogy mi folyik ott,a neve azért nem szerepel mindenen,amiért más ocsmányságok se lettek feljegyezve,nincs az a hülye,aki saját maga ellen gyárt bizonyítékokat?

2017. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*-?
2017. jún. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Ugye nem oda akarsz kilyukadni, hogy szegény Adolf, mit sem sejtett az egészről?
2017. jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

direkt kiemeltem a kérdésem végén, hogy ez egy objektív, mindenféle egyéni megítéléstől mentes kérdés. ráadásul az elején leírtam hogy egy szörnyetegnek tartom. csupán érdekesnek találom a fent említett problémakört.

2017. jún. 24. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem a problémádat. Ha Hitler " csak" meg akarta tisztítani Németországot a zsidóktól és a többi nem germán népcsoporttól (ahogy te is írod), akkor miről beszélünk? Az, hogy ő saját kezeg nem ölt meg senkit, nem kínzott meg senkit, min változtat? Ő " csak" közölte az elvárásait, a kivitelezést már rábízta az alárendeltjeire, de azért azt kétlem, hogy ne tudott volna róla, hogy mi történik. Szóval, nem igazán értem, milyen problémakörről beszélsz. Hogy a " hóhér" a nagyobb bűnös, vagy az, aki a parancsot adja?
2017. jún. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
18/89, egyesek szerint 4/20
2017. jún. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!