Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha szlovákiai magyar vagyok,...

Ha szlovákiai magyar vagyok, viszont Magyaroroszágra szeretnék költözni, meg szeretném csinálni az állampolgárságit, akkor hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés

Most Magyarországon dolgozom, de Szlovákiában élek. Igényelhetek TAJ kártyát így?

Magyar honvédségbe szeretnék jelentkezni, ahova magyar lakcím, magyar állampolgársági, és taj kártya kell, és fogalmam sincs, hogy induljak neki.



2019. nov. 28. 03:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és tudom, hogy a szlovák állampolgárságom elveszik, nem is érdekel. Épp a határ másik felére estem, 200 méterrel arrébb most nem lenne ilyen gondom...
2019. nov. 28. 03:47
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Neeeeeeeeee. Életed legrosszabb döntése lesz. Egyébként nem kell állampolgárság. Az igazi Magyarok tudják hogy nem történt meg a Trianon.
2019. nov. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 a honvédséghez akkor is kell az állampolgárság, ha te megbuktál történelemből.

Kérdező: szerintem gyere át a határon, bérelj ki egy lakást, ahol engednek bejelentkezni, vedd fel az állampolgárságot és kérd ki a TAJ-kártyát, menni fog. Sok sikert!

2019. nov. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
#3 Nem buktam meg. Csak te nem tudod értelmezni a választ.
2019. nov. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2 Köszi, rengeteget segítettél. Vetted a fáradtságot, hogy kiköhögj valamit, ami senkit sem érdekelt.


#3 Mivel drága városom egyik fele Magyarországra másik Szlovákiába (Dunával elválasztva) esik és ugyan azt a nevet viseli, gondolom nem lesz nehéz ilyen lakást találni. Köszönöm szépen!

2019. nov. 30. 04:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, mit dolgozol Magyarországon?

És lehetséges hogy dolgozz ott? Nem kellett magyar állampolgárság a munkához?

2020. jan. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Amióta benn vagyunk az EU-ban (2004 óta...) azóta bármelyik EU-s állampolgár vállalhat munkát bármelyik EU-s országban.
2020. jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Technikus vagyok egy multi cégnél...
2020. jan. 8. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!