Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartozom vagy sem? Behajtható...

Tartozom vagy sem? Behajtható vagy sem?

Figyelt kérdés

A dolog összetettsége miatt inkább pontokba szedve írom le az eseményeket, úgy átláthatóbb és könnyebben

értelmezhető.


- 2011 nyarán utaztam a Máv vonalán, volt érvényes jegyem de az igénybe vett kedvezményre jogosító okmányom nem volt nálam.

Ekkor lehetőségem volt 15 napon belül bemutatni a kedvezményre jogosító okmányt.

- Bemutattam 15 napon belül az említett okmányt, részemről letudtam az ügyet.

- 2015-ben megkeresett a Máv, hogy rendezzem a hátralékomat. Én erre nem is reagáltam, hiszen anno határidőn

belül bemutattam az okmányomat, azt gondoltam, hogy csak tévedés lehet.

- 2018-ban megkeresett a B2Kapital Zrt. aki megvett több tartozást is a Mávtól. Fizetésre szólítottak fel, én akkor gondolni

sem mertem arra, hogy egy 7 évvel ezelőtti ügy miatt keresnek. Kértem tőlük az eredeti jegyzőkönyv másolatát, ehelyett

elküldték az adataimat és azt, hogy mikori büntetésről van szó.

- 2019-ben újra megkerestek, megint azért, hogy fizessek. Felhívtam őket és közöltem velük, hogy én ezt az ügyet már rendeztem

8 évvel ezelőtt de ez nem érdekelte őket.

Mit lehet ilyenkor tenni?

A többször is említett, "kedvezményre jogosító okmány" egy diákigazolvány volt. Egészen 2013-ig érvényes nappali tagozatos jogviszonnyal

rendelkeztem. Hogyan lehetne pontot tenni végre erre az ügy végére? Illetve milyen jogaim vannak és milyen jogai vannak a követeléskezelőnek?



2019. dec. 2. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

- Bemutattam 15 napon belül az említett okmányt, részemről letudtam az ügyet.


Erről kell bizonyíték. Írásos papír.


B2Kapital Zrt - Ő a követeléskezelő. Máltányossági kérelmet nyújthatsz be. Részletekben kifizeted a tartozást.


Ha nem érzed magad hibásnak, akkor a követeléskezelő polgári pert fog indítani ellened. Rendes bírósági tárgyalás lesz belőle. Ott a bírónak bemutatod a bizonyítékokat. Ha szerencséd van akkor pert nyersz.


Rosszabbik esetben a bíróság a felperesnek ad igazat. Fizetésből letiltás, esetleg személyes vagyonoddal is felelsz (ingó, ingatlan).

2019. dec. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Az elévülést megszakították, öt évente írtak valamit. Ezek a követelésmaffia cégek nagyon furfangosak ám. Ajánlottan jött a levél?
2019. dec. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem ajánlottan jött.
2019. dec. 2. 22:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Az elévülés megszakadása csak a régi Ptk-ban volt, 2013 előtt, az újban nincs benne. És az elévülési idő csak 1 év személyszállítási ügyekben, nem az általános 5 év.

Viszont az igény nem évül el, csak a behajthatóság. Ezért a fizetési meghagyás lehet, hogy műkszik. Ami azt jelenti, hogy ha 15 napon belül nem tiltakozol írásban, akkor végrehajtható lesz. Ez nem biztos, hogy tényleg működőképes dolog, de lehetséges. Viszont ha küldesz egy ajánlott levelet nekik, aminek a másolatát elrakod, akkor ez a későbbi próbálkozásokra is meg fog felelni, mivel ugyanarról az ügyről van szó.

2019. dec. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi lett az ügyből, kérdező? Kellett fizetned a B2Kapital Zrt-nek?
2021. máj. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2022. jan. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!