Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A haszonélvezö elveszitheti a...

A haszonélvezö elveszitheti a jog gyakorlását ha nem fizeti a közüzemi számlákat?

Figyelt kérdés
Enyém a tulajdonjog egy közeli hozzátartozomé a haszonélvezeti jog az ingatlanban ö lakik egyedül a számlák is az ö nevén vannak de nem fizeti kinek lesz belöle problémája neki vagy nekem?Mit tudok tenni?
2010. júl. 19. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Neked nem lehet problémád. A haszonélvező sem veszti el a haszonélvezetét megszűntetik a szolgáltatást vagy a szolgáltató bíróságon próbál a pénzéhez jutni.
2010. júl. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Amit előbb írtam csak akkor igaz ha a haszonélvezőnek nincs tulajdonjoga semmi.
2010. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kifizetheted,ha akarod,helyette a számlákat.
2010. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Özvegyi jogon van haszonélvezeti joga.De ugye a tartozást nem tudják rá terhelni a házra?
2010. júl. 19. 21:17
 5/13 A kérdező kommentje:
Szivesen kifizetném de nics ennyi pénzem.
2010. júl. 19. 21:18
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha 100% tulajdonod van akkor nem.
2010. júl. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem. Mért veszítené el? A haszonélvezettel nem az elmű ruházta fel, sem a csatornázási művek. Így azt kikapcsolni sem ők tudják. :D
2010. júl. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Özvegyi jogon van haszonélvezeti joga.De ugye a tartozást nem tudják rá terhelni a házra?"



Ráterhelni? Előbb azt írtad ő haszonélvező nem tulajdonos.

2010. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

"Ha 100% tulajdonod van akkor nem."


Meg ha nincs 100% tulajdona akkor sem. És ha 20% tuladona van akkor sem. Ráterhelni kizárólag a számla nemfizető tulajdonára lehet nem a máséra. Ha én nem fizetem a számláim nem terhelik a szomszédom házára, még akkor sem ha haszonélvező vagyok ott.

2010. júl. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ő nem veszítheti el a haszonélvezeti jogát, te viszont elveszítheted a tulajdonjogodat. Mert ha sok tartozása halmozódik fel, a szolgáltató fizetési meghagyást bocsát ki ellene, és ha az jogerőre emelkedik, végrehajtás következik, amelynek keretében elárverezhetik a te tulajdonodat képező lakást a haszonélvezeti joggal terhelten.
2010. júl. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!