Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nem fél az MSZP, hogy a...

Nem fél az MSZP, hogy a mostani nyugdíjasokat, közszférában dolgozókat érintő megszorítások miatt elveszítheti a szavazótáborát?

Figyelt kérdés
Eddig az MSZP-re szavaztam,de a következő választáson nem! Hittem és becsaptak!!! Érintett vagyok, mint 2012-ben nyugdíjba vonuló köztisztviselő.3 év múlva már 40éves szolg.idővel fogok rendelkezni, de nem mehetek el.Arra megy ki a játék,hogy süketen, félig vakon megdögöljek a munkahelyemen,tehát nem kell fizetni nyugdíjat.Jelenleg 8 hónap a felmentés, de tervezeik a megkurtítását.Az utolsó filléremig adóztam,megfizettem a járulékokat, 40 éve alatt alig voltam beteg. Ennyit ér a becsületes munka. Most lehet azt mondani,hogy eddig jól éltem és beláthatnám,hogy kellenek a megszorítások, de eddig sem éltem jól.Nem jól,csak kiszámíthatóan. Valamit nagyon elrontottak, és már nem bízom bennük. Nagyon magas fizetéssel rendelkező emberek (legyenek bármely párt tagjai) mondják meg, hogy mennyi pénzből kell éhendögleni. Milliós fizetés jár, max.100.00.-Bruttó gyed és 28.500.-bruttó gyes NEM! Szomorú és felháborító!!!!
2009. ápr. 24. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem fél.Te legalább beismered h becsaptak,de sokan olyan elvakultak h ma is megeszik bármit mondanak nekik.Csak nézd meg az Atv-n v a Mokkába milyen sms-eket küldözgetnek sokan,megláthatod belőle.
2009. ápr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Az MSZP-nek már mindegy, már rég tudják hogy a következő választásokon esélyük sincs nyerni, ezért mielőtt lemondott volna Feri teletömte a zsebét és az embereit benyomta a legjobb pozíciókba (lásd Szilvássy).
2009. ápr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Igen, arra megy ki a dolog, hogy dolgozz, amíg bele nem halsz és akkor majd nem kell nyugdíjat fizetniük. Édesanyám mire nyugdíjba mehet 46 éves munkaviszonnyal fog rendelkezni. Ledolgozta az életét és most ott tartunk, hogy nem lehet az unokáival, ami az egész család életét megnehezíti, de főleg neki esik rosszul, hogy ennyi idő után még ennyit sem tehet meg. Szinte ugyanannyi lesz így is a nyugdíja, mint azoknak, akik soha sem dolgoztak, mert hiába van felsőfokú végzettsége, 90 ezerért dolgozik egyébként egy nagyon nagy felelősséget megkívánó szakmában. Tegyünk már azért különbséget azok között, akik az életben nem dolgoztak és így járulékokat sem fizettek meg azok között, akik az egész életüket feltették a munkára és sosem kaptak megbecsülést. Én azt is támogatnám, hogy a nők előbb menjenek el nyugdíjba, mint a férfiak a nagymamaság miatt. Főleg a mai világban ez hatalmas segítség lenne, hisz bölcsiből nincs elég, GYED meg nem fog járni csak 1 évig és a családokat is jobban összetartaná ez. Egyébként hol van egy 62 évesnek a kondija, lelkesedése egy 30-40 éveséhez? Sírnak, hogy nagy a munkanélküliség. Az idősek amúgy elveszik a tapasztalatlan pályakezdőktől a helyeket, szóval őket le kellene nyugdíjazni és nagy becsben tartani és a munkában a pályakezdőket támogatni.
2009. ápr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Már késő,hiába szavaztok másra az ország olyan mély gödörben van ahonnan nincs kiút.Eső után köpönyeg.
2009. ápr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Semmi sincs későn!
2009. ápr. 24. 11:40
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Az ilyen buta embereket akiket betudtak csapni azért tart itt az ország!!!!!!!!:S:S:S
2009. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Becsülöm azt, aki rájön, hogy nem minden döntése bizonyult helyesnek, és kész változtatni. A többi szőke nő és férfi meg addig nyomja a csengőt, míg letörik az ujja.

Nem egyszerűen más színű kormány kell Magyarországnak, hanem nagy adag józan ész, optimizmus, és jóakarat a másik oldal felé. Csak egy együttműködő társadalom érhet el változást. Ez rajtunk múlik, nem Gordonon vagy Viktoron. Én is Fidesz-kormányt szeretnék, de egyáltalán nem biztos, hogy őket választja meg a többség. Focinyelven szólva önzőznek, egyedül törnek előre a kapu felé, aztán vagy lesz gól vagy nem. Jó lenne együttműködni, hallgatni az emberekre.

2009. ápr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Mi sosem szavaztunk az mszp-re,vagyis a szüleim(anyum am közszférás)mert én a legutóbbinál pár nap híjján lecsúsztam.De ha mehetek is inkább a Fidesz.Én nem emlékszem,hogy éheztem volna a Fidesz idején,most 2 hete sült krumplin élek.Bajnait vagy Gyurcsányt érdekli?Nem XD

Szóval nem félnek,remélem a sok idióta nyugdíjas lesz ismét olyan naív,hogy rájuk szavaz jövőre is:S

2009. máj. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó válaszadó!

Én téged a következő választáson se engednélek szavazni!

Túl "kicsi" vagy még ahhoz, hogy átlásd a dolgokat.

Ne haragudj, de te csak azt tudod, hogy a szüleid eddig mit raktak- vagy éppen nem raktak eléd!

25 éves kor alatt nem adnék szavazati jogot.

2009. máj. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
11:59: jó lenne, ha nem hülyéznéd le globál a nyugdíjasokat vagy akárkit. Nem csak egy megoldás van és nem csak az a jó, amit te gondolsz. Kicsit gondolj ebbe bele mielőtt megnyilvánulsz. Szerintem is emelni kellene a választásra jogosultság korhatárát...bár sajnos sok ember 40 éves korára is olyan gondolkodású marad, mint 11:59.
2009. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!