Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha egy weboldal...

Mit tehetek, ha egy weboldal kérésemre sem törli az adataimat?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt regisztráltam egy magyar oldalon, és rendeltem valamit. Mivel túl sokat spammeltek és többet sosem szándékoztam rendelni tőlük semmit, megkértem őket egy E-Mailben, hogy töröljék minden náluk lévő adatomat (mail, név, cím stb.). A weboldalon megadott elérhetőségre küldtem a mailt, amire egyébként azóta sem érkezett válasz.


Azóta eltelt kb. 2 év, de még mindig kapom tőlük a spam-et, tehát biztosan nem törölték az e-mail címem. Most viszont tele lett a hócipőm a sok spammel.


Írok nekik még egy levelet és ha annak sem lesz hatása, akkor hivatalos útra terelném a dolgot.


Hol tudom az ilyesmit bejelenteni, vagy feljelenteni őket? Hova fordulhatok ilyen adatkezelési ügyekkel?



2019. dec. 10. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

GDPR szerint törvényt szegnek, így a büntetésük akár 20 millió euró is lehet, függően a dolog komolyságától. Vagy akár az éves jövedelmük 5%-ára is büntethetőek, amelyik magasabb.

Egy vásárlónak joga van döntenie az adatainak a felhasználásáról, és hogy az miképp van tárolva.

Telefonon próbáltad hívni őket?

2019. dec. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem hívtam őket telefonon - annak nincs nyoma.
2019. dec. 10. 11:14
 3/7 ConnectCare ***** válasza:
48%
Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság, azaz a rettegett NAIH
2019. dec. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Elvileg a levelek alatt van egy leiratkozás, arra kattints. Ha ez se válik be, akkor jelentsd be.
2019. dec. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Basszus mit bonyolítod? Megjelölöd spamként, aztán rakja automatikusan a spam mappába a mail kliens.
2019. dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha leiratkozok, vagy spam-nek jelölöm, attól még nem törlik az adataim.
2019. dec. 11. 08:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
És mégis mi van akkor ha megvannak nekik az adataid? Rajtuk kívül kismillió másnak is megvan akár a tudtodon kívül. A mai világban max akkor nem kapják meg az adataidat, ha se telefonod, se neted se semmid nincs.
2019. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!