Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha gyanús oldalon megadtam az...

Ha gyanús oldalon megadtam az adataimat, elég tiltani a kártyát és újat kérni?

Figyelt kérdés

Csináltam egy pár dolláros vásárlást. Utólag kiderült, hogy kamu oldal lehetett az. (Szolgáltatást sem kaptam cserébe, illetve utána is olvastam, sajnos későn.) A pénzt azt a párszáz forintot levonták, de az nem is érdekel.


Befagyasztottam a kártyám, majd jelentettem eltűntként és le is tiltattam. Az új kártya már úton van.


Ez elég lehet? Vagy mindenképp telefonáljak a külföldi bankomnak órákon át?

Végülis a banki adataimat (esetleg ha tudják és ellopták) már úgysem tudnak vele mit kezdeni, hisz a bankszámlaszám, biztonsági kód, lejárati dátum minden más lesz az új kártyán, és így védve is vagyok. Jól sejtem?

Vagy mindenképp szólni kell a bankomnak, hogy amúgy fizettem egy kamu oldalon, mit tegyek? Gondolom ők is csak letiltanák és újat állítanának ki.



2019. jún. 18. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a kártya adatait adtad meg akkor a tiltás elég.

Azért a regisztrációtcis törölném azon a honlapon hogy utána ne keressenek emailen, telefonon.

2019. jún. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert fizetés után nem tudtam bejelentkezni, elvileg még csak nem is regisztráltak azzal az email-el. Szóval fura. De egyedül csak a bankkártyán lévő adatokat tudják rólam, vagyis tudták, mert az a bankkártya már nem él. Ma történt az eset egyébként, és a kártyát szintén ma tiltottam.
2019. jún. 18. 22:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem már próbáltak visszaélni kártyámmal, a bank jelezte rögtön, és kártyát kaptam újat. Szóval az új kártya tökéletes megoldás.
2019. jún. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1-es: szerinted egy kamu oldalon mennyit ér a regisztráció törlése?


Kérheted, törölni nem fogják, max. felhívod magadra a figyelmet.

2019. jún. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
elég új kártya kell neked
2019. jún. 19. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg jelszót adtál meg.. és azt a jelszót bárhol használtad valahol.. azt cseréld mindenütt és az a jelszó kuka ..
2019. jún. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kártyatiltás elég és pont erre való, azzal rendben vagy banki/pénzügyi szempontból.


Adatvisszaélés szempontból lehet problémád attól függően, milyen adatokat adtál meg a regisztráció során. Nyilván nem csináltak neked accountot, de a dark weben keringhetnek az adataid - vélhetően user név, email cím és jelszó minimum (ezekkel bármilyen máshol létező accountodat próbálhatják feltörni!) és szintén nő a kitettséged, ha személyes adatokat is adtál meg hozzá (név, születési dátum, cím...).

Jól mondta a fenti, ez ellen meg az a módszer, hogy ezeket az adatokat sehol máshol nem használod. Ezt a jelszót, user nevet stb. A személyes adataid, ha kikerültek, akkor kikerültek - nem jó, de legyünk őszinték, a Belügyminisztérium adatbázisából is lekérdezhető és megvásárolható, csak a dark web olcsóbban árulja. :)

2019. jún. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak email cím és jelszót adtam meg. A jelszót amit megadtam már használtam máshol, viszont már nem tudom hol. Az a lényeg, hogy a fontosabb helyeken amiket naponta használok, ott más a jelszóm.


Egyébként írtam a customer service-nek. Azt írták, hogy az 1 dollárt csak 5 munkanapig tartják be, után vissza adják. Csak a regisztráció igazolásához kell. Azt is írták, hogy az email címmel volt egy regisztráció próbálkozás, de nem lett befejezve. Szóval nem értem.

Az oldal maga egyébként nem tűnik átverésnek. Csak az az oldal tűnt annak, ahonnan átirányítottak. Mindegy, mostmár úgyis mindegy, a kártya úton van az a lényeg.

Köszi a válaszokat:)

2019. jún. 20. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!