Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » KHR adatok törlése GDPR-ra...

KHR adatok törlése GDPR-ra hivatkozva?

Figyelt kérdés
Sajnos elvesztettem a munkám és így karácsony előtt szóba se állnak velem, így vélhetően februárig örülök, hogy nem döglök éhen. Kizárt dolog, hogy a hitelt is fizessem, hisz nincs miből, ami miatt esélyes, hogy februárig felkerülök a KHRbe. Viszont van a GDPR alapján olyan jogom, hogy megtiltsam a személyes adataim kezelését és felszólítsam az adatkezelőt az adataim törlésére. Lehetséges, hogy ezzel élve eltüntessem magam a KHRből? Ha megtörténik a baj bepróbálkozok majd, csak addig is érdekel, hogy tartalmaz-e a GDPR rendelet ilyen esetekre valamit?

2019. dec. 11. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik.


Ez jogos adatkezelés.

2019. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ConnectCare ***** válasza:

Elsőre örültem a kérdésnek, mert van a KHR-hez kapcsolódóan olyan kialakult gyakorlat, ami szerintem adatvédelmi szabályokat sért, de ez sajnos nem az.


Ez ellen nem tehetsz semmit.

2019. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És attól neked jobb lesz? A KHR egy bankközi rendszer, onnan látják a bankok, hogy érdemes-e hitelt adniuk. Ha megtiltod az adatkezelést, akkor instant nem fognak neked hitelt adni. Más hatása nincs, a bank továbbra is jogosult lesz érvényesíteni az igényeit feléd.
2019. dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor felvetted a hitelt, beleegyezésedet adtad, hogy annak rendezéséig az adataidat is kezeljék.
2019. dec. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
LOL, hát ez jó, ennyi erővel kirabolnék egy bankot, aztán felszólítanám a rendőrséget, hogy a GDPR értelmében töröljenek a körözési adatbázisból :D
2019. dec. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!