Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez a személyiségi jogok...

Ez a személyiségi jogok megsértésének számít?

Figyelt kérdés

A történet röviden:

Egy ismerősömtől kaptam egy fülest, hogy a gyereke iskolájában megürül egy állás. Én a hivatalos pályázatbenyújtás előtt szeméyesen akartam találkozni vezetővel onnan, hogy tisztázzak pár dolgot a munkával kapcsolatban, amire az ismerősöm nem lát rá.

Vittem egy önéletrajzot, és találkoztam az igazgatóval, aki elmondta őszintén, mi van, de azt mondta, ha gondolom, adjak be hivatalos jelentkezést. A helyzet nem túl rózsás, így pár nap gondolkodás után úgy döntöttem, nem adom be a hivatalos pályázatot.

Erre az igazgató felkeresett (a pályázat lejárta előtt jó egy héttel), hogy fel vagyok véve. Udvariasan elmondtam neki, hogy köszönöm, de nem szeretnék jelentkezni. Elfogadta.

Erre este hív az ismerősöm, és abban a tudatban, hogy ő mondja el nekem először, ilyen "meglepetéééés" hangsúllyal elmondta, hogy megkaptam a melót.

Nagyon ledöbbentem, hogy ő tudja a döntést (egy szmk-s szülő a suliban, tehát nem is iskolai dolgozó). Azt mondta, hogy ő az iskolaportástól tudja, aki valami barátnője.


Na ettől viszont végképp eldurrant az agyam, hogy mindenki tud erről annak ellenére, hogy ez az infó, ha jól tudom, nem mehetne ki semmilyen formában. Mivel az én munkahelyemmel is van átfedés, megkaphatom, hogy oda is eljut a híre ezek után.

Nagyon mérges vagyok, főleg hogy az ismerősöm még magyarázatot várt volna, amit csak nagyon szűkszavúan adtam ("mert nem").


A kérdésem elméleti: fontolgathatnék-e én jogi lépéseket ezért? Személyiségi jogok megsértésének számít ez? Esetleg a GDPR-törvényé?


Köszi a válaszokat.



2019. szept. 5. 06:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A kérdésem főleg arra irányul, hogy hivatalos pályázat hiányában is érzékeny adatnak számít-e az én jelentkezésem, vagy mivel nem hivatalosan jelentkeztem, az iskolai portás is tudhat róla?
2019. szept. 5. 06:15
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem jelentkeztél. És pont. Ha a munkahelyeden is visszahallod, max játszod a hülyét.

Jogilag meg: nem jelentkeztél, így szerintem nincs semmilyen jogszabály, ami kötelezné őket.

2019. szept. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Sejtettem, hogy így van.
2019. szept. 5. 07:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem a meghirdetett palyazaton keresztül jelentkeztel hanem megkerülted a rendszert. Gondolom a gdpr-s papirt sem irtad alá ugyh nem vonatkozik rád. Nálunk mindenki aláirta ugysem marad semmi titokban csak egy nagy szinjatek az egesz.
2019. szept. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A pályázathoz azt kellett volna aláírni, hogy harmadik félnek kiadható a pályázatom. GDPR-papírról szó se volt. Bár lehet, hogy azóta van az is, rég váltottam munkát.

A párom nagyon kiakadt, ő szajkózza itt a jogi dolgokat. Én is felhúztam magam, de én is úgy gondoltam, hogy mivel nem hivatalos pályázat, így a szabályok se vonatkoznak rá.

Azért az iskolai portásnak elmondani akkor is féregség, de így jártam.

2019. szept. 5. 07:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Ki dönti el, hogy fel vagy véve? Az igazgató? Azt írod, hogy az igazgató jelezte a szándékát, hogy felvesz, majd ezt te elutasítottad, amit ő elfogadott. Erre ezt követően más mondja neked, hogy mégis felvettek. Az igazgató tette? Mert ellentmondásban van a két mondat. Elismeri, hogy a nemleges válaszod után nem fog felvenni, majd utána mégis felvesz.
2019. szept. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ucsó: nem értetted jól. Én beszéltem az igivel telefonon, ott mondta el, hogy felvesz. Én elutasítottam. Az ismerősöm este hívott és elújságolta hogy azt hallotta, felvettek. Nyilván erről értesült, arról, hogy már nemet is mondtam, arról nem. Viszont ebből kiderült, hogy a dolgaim nyilvánosak.

Bocsi, ha zavaros volt.

2019. szept. 5. 08:21
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Ez az egész tele van nemhivatalos helyzetekkel.

Te nemhivatalosan értesültél, hogy van ez az állás. Nemhivatalosan beszéltél az igazgatóval. Otthagytad az önéletrajzot? Ha igen, akkor nyilván betették a többi jelentkező önéletrajza mellé (ha volt egyáltalán más jelentkező). Innentől ezt hivatalos jelentkezésnek kezelhették, ebből adódhatott a félreértés.

Te az igazgatónak elmondtad, hogy mégsem kell az állás. Nyilván ő ezelőtt már tájékoztatta a kollégáit (nemhivatalosan), hogy téged venne föl. Ezt készpénznek vette valaki, és mindenkinek - beleértve a portást is - elmondta, aki nyilván afféle minden lében kanál nőszemély, és fűnek-fának híresztelte.


Nem vagyok jogász, de szerintem itt senki nem követett el jogsértést. Nem kötelező titokban tartani, hogy te oda jelentkeztél és hogy oda téged akartak volna felvenni.

A többi már a szokásos női ügyintézésmód (fogadok, a történet összes szereplője nő, téged is beleértve :DDDD): mindenki mindenkinek mindent elpletykál, feltételes szándékot tényként kezel, mindent tódítva, kiszínezve ad tovább.

És igen, eljuthat a munkahelyedre a híre, hogy ott érdeklődtél. És akkor mi van?


De tegyük föl, rosszul gondolom, és valóban jogszabályt sértettek!

Ha perelnél (nyilván az iskolát, amit az igazgató képvisel), akkor mit nyernél? Ennek a híre garantáltan ezerszer akkora körben fog elterjedni, és a kutya nem akar majd neked segíteni, vagy hivatalos pályázat esetén fölvenni. Aki segíteni tudna az félne attól, hogy a jó szándéka ellenére ő kerülne bajba. A munkáltatók meg utálják a pereskedő hajlamú munkaerőt. Pláne, aki még ott is pereskedik, ahol el se kezdett dolgozni.


Ezt mondd el szépen a párodnak, hogyha ezen a szakterületen közel s távol minden álláslehetőségtől el akar téged vágni, akkor biztasson csak a pereskedésre!

2019. szept. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem konkretan a pályázatodat adta ki a suli, egyszerűen csak nem-hivatalosan híre szállt, mivel te is nem-hivatalosan jelentkeztél. Ez semmilyen jogi dolgot nem von maga után.

Tanzud meg egy életre : nem keverjük a magán szférát/ismeretseget a munkával, és a minden lében kanál ismerősökkel Sosem jársz jól! (személyes tapasztalat)

2019. szept. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a munkám része a GDPR és a párod baromságokat beszél.
2019. szept. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!