Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy tanár megüti a gyereket...

Ha egy tanár megüti a gyereket általános iskolában, az mennyire súlyos vétség?

Figyelt kérdés

Mondjuk ad a fejére egy tockost, ami nem fáj, de mégis ütésnek számít. Milyen büntetés jár érte?


Nekem általános iskolai élményem, hogy egyik fiú osztálytársam nagyon rossz volt és állandóan kapott osztályfőnöktől egy kokit, de az sem súrolta a fájdalmas kategóriát, csak olyan okító jellegű. Régen a gyerekek kaptak körmöst, az miért volt elfogadott?


2019. dec. 12. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Annyira súlyos, hogy kirúghatják érte. Egy tockosért persze nem jellemző, de ha a szülő botrányt csinál, akkor bajba kerülhet a tanár.

Régen sokkal fejletlenebb volt a pszichológia, azért volt elfogadott a testi fenyítés. Nem az a baj, hogy nem lehet megütni a gyereket, hanem az, hogy nincs helyette más eszköz. Nem véletlen, hogy nincs túljelentkezés a tanári állásokra. Persze a nagyon alacsony fizetés is közrejátszik.

2019. dec. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy hülyének maradni állampolgári jog.

Az a baj, hogy másokat is hülyeségre csábít így.

Vagy csak egyszerűen nem hagyja tanulni.


Arról már nem is beszélve, hogy ha az a tanár elmegy, jó eséllyel rosszabb jön helyette.

2019. dec. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hú hàt nem is tudom. Ez annyira régi módi hogy nagyon. Szerintem a tanárt kirúgják a francba ha kiderül. Èn 33 vagyok, szintén tanár, de már amikor mi gyerekek voltunk màr akkor is elavult módszernek számított ez. Ez apáink idejében volt bevett szokás inkább.
2019. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!