Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet végrendelkezni?

Hogyan lehet végrendelkezni?

Figyelt kérdés
Hol talál az ember megbízható ügyvédet, aki valóban úgy jár el, ahogy rendelkeztem? Mi a garancia? Mi van ha két olyan emberre hagyom a vagyonom, aki nem is tud róla, hogy rá hagytam? ( barátok) nem akarom előre megmondani nekik. Milyen adataikra van szükség egy végrendeletben? (Például nem tudom az anyjuk nevét stb) Mennyi idő alatt lerendezni egy végrendeletet? ( szerdán műtenek)

2019. dec. 12. 23:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Csak laikusként tudok válaszolni.

Nem kell feltétlen ügyvéd, lehet közjegyzőnél is: [link]


Itt írják, hogyan kell írni úgy, hogy az érvényes legyen:

[link]


Ebben az utóbbiban benne van, hogy ismerős / barát is lehet örökös. Nem kell tudniuk róla, sőt a megfogalmazáskor nem is lehetnek jelen.

Az adatokban nem biztos, hogy fontos az anyja neve, de valamilyen módon be kell tudni azonosítani őket. Talán pontos név, lakcím, telefonszám is elég. Általában barátok esetén ilyet az ember szokott tudni / tudhat, de ezt akár a közjegyző, akár az ügyvéd megmondhatja, hogy milyen adatok szükségesek az örökösöktől.

Ahhoz pedig, hogy teljesüljön, bekerül a Végrendeletek Országos Nyilvántartásába.

Mennyi idő? Hát, szerintem ezt pár nap alatt el lehet intézni, de akár egy nap is elég lehet hozzá, úgy értve: egy napon belül néhány óra.

2019. dec. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod. Hasznos volt.
2019. dec. 13. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!