Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetek Magyar állampol...

Feljelenthetek Magyar állampolgárként Svájcban egy másik Magyar állampolgárt? Bizonyitéknak minősül egy messenger beszélgetés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Svájcban lehúzott pénzel és becsapott egy másik Magyar állampolgár. Amennyire tudom ő már nem is ott él. Illetve sose volt bejelentve Svájcba hivatalosan. Annyi történt,hogy becsapott egy dologgal kapcsolatba, én ezért 150 frankot adtam neki. Majd kiderült hogy az amire adtam neki 150 frankot az egy nem létező dolog volt. Késöbb én rendörséggel fenyegettem illetve ő is súlyosan megfenyegetett az én életemet és a családom életét veszélyeztető fenyegetés. De mint mondtam.. Facebook messengeren történt ez. MEGTEHETEK EGY FELJELENTÉST ÍGY SVÁJCBAN? Úgy hogy Ő neki már nincs dolga Svájcal, magyar állampolgár amivel becsapott az 150 frank volt és “csak” messengeres bizonyitékjaim vannak a becsapásról illetve a fenyegetésről.... Amennyire tudom .. a Facebook nem igazán lehet “bizonyiték” hiszen bárki csinálhat bárki nevével kamu facebookot és ugye az a baj hogy ő ezt ki is tudná játszani. A pénz oda adást senki sem tudja bizonyítani... Lehet esélyem?

2019. dec. 16. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Területi illetékesség van, tehát igen, feljelentheted ott.
2019. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fel, csak értelme nincs, a svájci rendőrök nem beszélnek jól magyarul, hogy elolvassák mit írkáltatok
2019. dec. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt írtam a másik kérdésedre is,amit 13:16-kor írtál.



150Frank, az kb.35000-40000Ft. Hát ezzel kinevet a rendőrség, nem is értem. Ha nem tudod bizonyítani,hogy odaadtad a pénzt, akkor még a végén ő jelent fel zaklatásért,és a bíróságon azt fogja mondani, drága bíró úr, engem ez az ember folyamatosan zaklatott, rendőrséggel fenyegetett,hogy kiszedjen belőlem pénzt,és már tiszta ideg voltam. Igen,akkor hirtelen felindulásból írtam neki dolgokat,de már mikor elküldtem,akkor megbántam. És hogyan tovább? Ő kap egy ejnye bejnyét. Gondolom, te jobban félsz őle,mint ő töled,különben meg sem kérdezted volna itt a gyikon, hogy mit tegyél. Felejtsd el. Költse azt a pénzt gyógyszerre. Te meg legközelebb legyél körültekintőbb,hogy kinek,miért,hogyan és mikor adsz pénzt.

2019. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
150 frankért felesleges. Az ügyvédek átlag órabére 200 frank... nem éri meg.
2019. dec. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!