Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Euronics van vettem egy nem...

Euronics van vettem egy nem eredeti windows-os laptopot, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy éve vettem barátnőmnek ajándékba, eddig nem néztem meg.

Most szólt hogy minden baja van a kezdetektől.

Kék halál, lassú, akadozik, fél óra mire feláll a rendszer. Van rajta vírusirtó, de tényleg iszonyat lassú, azt mondja mióta megvan. Jótállás van rajta, viszont nem találom sehol a Windows matricát.

Mit csináljak? Őszintén nem nagyon értek hozzá, de lehetséges hogy egy ekkora cég hamis szoftvert használ? Ez ugye törvénytelen igaz?



2019. dec. 20. 07:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Win10 esetén nem feltétlen van matrica. A licenc a bios-ba van építve, azzal érvényes.

Nem attól vacakol a gép, mert nem eredeti a Windows, hanem mert vagy tele van malware-rel, vagy fölösleges vackok vannak rá telepítve.

Ha folyton kékhalálozik, az lehet hardverhiba (pl RAM) is, ez esetben garanciáztasd.


Egyébként a lassú, lefagyó, akadozó gép 99.9%-ban felhasználói hiba.

2019. dec. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
18%
A Win10 alapból használhatatlan, akár eredeti, akár nem. Viszont a kék halál gyanús, azt azért nem sűrűn szokott produkálni, így lehet hardverhiba is.
2019. dec. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Átnézték tegnap, semmi nincs rajta, kb üres a gép, egy-két fotót leszámítva. Csodálkoztam, hogy ha már van neki miért nem használja, hát tegnap kiderült. Délután megnézem a licence-t, meg futtatok tisztítót, de az hogy Facebook közben kap egy kék halált az vicc. Nem lett újra telepítve, még annyira sem ért hozzá mint én.
2019. dec. 20. 08:36
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"még annyira sem ért hozzá mint én"

Pontosan az ilyen felhasználók tudják nagyon szépen leamortizálni a rendszert.

2019. dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
16%

Ahogy már mondtam, pebkac.

Nem volt annak a gépnek semmi baja, amikor megvetted.

2019. dec. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 peca1000 ***** válasza:
63%

A matricát a laptop aljàra ragasztva fogod megtalálni.


Ha megvan, és nem látod rajta a termékkulcsot, akkor finoman kapard meg a tetejét, és előbújik.


Ezzel tudod aktiválni, ha kell.

2019. dec. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Emberek, nem vagyok analfabéta :D

A matrica nincs sehol, ezért írtam ki a kérdést. A PEBKAC-ra pedig az a válaszom mint az előbb is. 24 évesek vagyunk, tudjuk hogy szabad és hogy nem bánni egy géppel.

2019. dec. 20. 09:18
 18/27 anonim ***** válasza:
47%

"lassú, akadozik, fél óra mire feláll a rendszer."


Pontosan milyen konfiguráció?

Mert lehet, hogy csak alapból gyenge a gép a w10-hez.

2019. dec. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én gépemen sincs windóz matrica mégis eredeti win10 van rajta



A te gépednek meg hardverhibája van, ha garis még vidd vissza, ha nem, akkor meg szerviz

2019. dec. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
4mag, 4giga ram, 1tb hdd
2019. dec. 20. 09:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!