Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ittasság milyen fokát...

Az ittasság milyen fokát fogadja el a magyar bírói gyakorlat védekezésre/akaratnyilvánításra képtelen állapotként?

Figyelt kérdés

Vannak bűncselekmények, pl. testi sértés, ahol minősítő körülmény, ha a sértett védekezésre/akaratnyilvánításra képtelen állapotban volt. Úgy tudom, hogy az ittas állapot is megfeleltethető ezeknek a fogalmaknak.

De pontosan mennyire kell ittasnak lennie a sértettnek ahhoz, hogy ez a minősítő körülmény megálljon a bíróságon? Nyilván ha valaki ájultra issza magát, ott nincs kérdés, de azért sok fokozata van a részegségnek is...

Pl. egy kocsmai verekedésnél, ahol könnyen elképzelhető, hogy valamennyire mindenki ittas, ezt hogy lehet eldönteni?

Tudtok erre példákat esetleg?



2019. dec. 20. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ittasság olyan foka, amikor a sértett nem tud a támadás ellen az állapotánál fogva védekezni. Nyilván ez az adott embertől függ, mert minden ember, minden ember szervezete más és más, hogy kinél mennyi alkohol mit hoz ki, teszi védekezésképtelenné.
2019. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ittas vagyok. Tudok járni, ha kissé bizonytalanul is. Valaki odajön hozzám fenyegetőzve, majd végül megüt. Ha józan lettem volna, lehet, hogy ki tudom védeni az ütést, vagy már eleve odébbálltam volna a fenyegetőzés hatására.

Védekezésre képtelen állapotban voltam?

2019. dec. 20. 22:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, ha vissza tudsz ütni, akkor nem mondanám, hogy védekezésre képtelen állapotban vagy. Az, hogy ki tudsz-e térni egy ütés elől, az még józanul sem biztos, hogy megy. De ha mondjuk annyira részeg vagy, hogy az ütés hatására elesel és felállni sem tudsz, nem tudsz magadról, magatehetetlenül ott fetrengsz a földön, míg ütnek, rúgnak, nos, az már eléggé súrolja a védekezésre képtelenség állapotát.
2019. dec. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!