Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetséges, hogy ilyen gyorsan...

Lehetséges, hogy ilyen gyorsan hatályba lépne egy ennyire jelentős jogszabálymódosítás?

Figyelt kérdés
A történet az, hogy jelentkeztem egy kurzusra, ami elméletileg októberben indult volna, de a szervező cég lemondta a tanfolyamot, mert a gyakorlati oktatás előfeltételei változtak, és szükséges lett volna egy év megelőző gyakorlat. Ez 2018 év elején kezdődött volna. Lehetséges az, hogy egy mostani hirtelen jogszabálymódosítás addigra hatályba lép? Korábban állítólag nem tudtak erről a módosításról, ugyanis egész szeptemberben azt állították, hogy indulni fog a képzés, zajlott az ügyintézés. Vajon ez lehetséges? Mulasztott esetleg az iskola, hogy nem értesítették a tanulókat erről időben, vagy esetleg fikció az egész és mondvacsinált ürüggyel mondják vissza a képzést?

2017. okt. 2. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennek a megválaszolásához ismernünk kellene a részleteket: milyen kurzus és hogyan jutottál el odáig hogy jogszabálymódosítás okozza a problémát? Ha a cég mondta, milyen jogszabályra hivatkozott? Valamilyen hivatalos értesítő csak van.
2017. okt. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez egy boncmesteri képzés, és a tanfolyam kezdése előtt nem sokkal értesítettek, konkrét jogszabályra nem hivatkoztak egyelőre, így ezt sajnos nem tudom. Próbáltam átnézni a Magyar Közlönyt, a jogtárat, de semmiféle releváns információra nem bukkantam, ami azt mutatná, hogy a tv. megváltozott. Ez a része is érdekelne, de nem erre helyeztem a hangsúlyt a kérdésben, mert úgysem túl valószínű, hogy pont ebben a szakmában eltöltött gyakorlati idő jogszabályi hátterével itt valaki is tisztában van, ezért fektettem a hangsúlyt a jogszabályok hatályba lépésének általános szabályozottságára.
2017. okt. 2. 23:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha gondolod, írj privátban.

Kizártnak tartom a jogszabálymódosítást mint okot. Minden jogérzékkel megáldott szőrszálam az égnek áll, ha arra gondolok, hogy jogszabálymódosítás miatt egyik hétről (hónapról) a másikra változtatni kell a dolgokon.


Amennyiben kötöttetek szerződést, látni kellene a szerződést. Bármit.

2017. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!