Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy ügyész vagy egy bíró...

Egy ügyész vagy egy bíró keres többet?

Figyelt kérdés

Büntetőszakra gondoltam.

Nem muszáj leírni, hogy mennyit keresnek, mert nem tartozik rám se se senkire, csak érdekel melyiknek több a fizetése.



2019. dec. 21. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Van egy csomó ügyész, akik sokkal jobban keresnek, mint egy csomó bíró. Van egy csomó bíró, akik sokkal jobban keresnek, mint egy csomó ügyész.


A kérdést akkor lehet így feltenni, ha külön minden bíró és minden ügyész ugyanannyit keresne. Vagy külön minden színész, minden tanár, minden gépészmérnök, minden gyártósori munkás, minden árokásó ugyanannyit keresne. De ez természetesen nem így van.

2019. dec. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy egy vezető ügyész többet kap mint egy sima bíró.


Én nem nagyobb rangú ügyészre gondoltam csak egy sima ügyész és egy rendes sima bíró.


Nem tudom máshogy leírni, csak így tudok fogalmazni, hogy értsd.

2019. dec. 21. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezekből szépen kiszámolhatod:

[link]

[link]


Meg van bennük határozva, hogy az hogy az illetményalapból (453 330 Ft költségvetési törvény szerin) hogyan kell számolni az illetményüket.

2019. dec. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem általános. Függ az adott bírótól vagy az ügyésztől. Nem mindegy, hogy egy kezdőről beszélünk, vagy egy évek óta a munkájában tevékenykedő emberről. De egyébként általánosságban az ügyészségnél több a pénz. Most változtattak a bérezésen a bíróságokon, ügyészségeken és ott is arról beszélnek, hogy a bírók fizetését felzárkóztatják az ügyészekéhez. Tehát lassan kb. egyformán fognak keresni.
2019. dec. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!