Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez bűncselekmény vagy szabálys...

Ez bűncselekmény vagy szabálysértés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az történt ma velem, hogy vettem egy szupermarketben két ugyanolyan terméket összesen 300 forint értékben. De miután kifizettem, csak akkor vettem észre, hogy a mai napig (december 22.) őrzi csak meg a minőségét. Visszamentem blokkal, és kértem, hogy cseréljék ki olyanra, aminek későbbi a lejárata. De megtagadták ezt arra hivatkozva, hogy a mai napon még fogyasztható. Eljöttem, de támadt egy ötletem, bementem ugyanennek a cégnek egy másik szupermarketébe, befele menet megmutattam az őrnek, hogy van nálam két termék, majd bementem, és kicseréltem teljesen ugyanolyan, de később lejáró termékre. Majd kifele menet megint megmutattam, a táskámat és a blokkot, és eljöttem.


Elkövettem ezzel valamit?


Köszönöm a válaszokat!


2019. dec. 22. 18:20
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
53%
Egy csinyt elkovettel, ennyi. Lepjel tul rajta es elvezd a termeket😊
2019. dec. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:

Szia!


Én sem gondolom, hogy ez nagyon komoly dolog, de azért nem szeretném magam viszontlátni a police.hu-n. :)

2019. dec. 22. 18:42
 3/55 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Igen 150 forintért el....tál fél napot. Ha kocsival voltál 2000 ért benzint de legalább bemutathatsz a mocskos kizsákmányoló kapitalistáknak.
2019. dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 Micimacko67 ***** válasza:
Csak az ott dolgozókat szívattad meg! Ha nem veszik észre a közben lejáró szavidejű terméket és kapnak egy Nébih ellenőrzést, az bizony nekik súlyos büntetésbe fájhat@
2019. dec. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
50%
5-ös, na nehogy már a kérdező legyen a hibás, amiért az áruház kirakta a NAGYON KÖZELI lejáratú terméket, és amikor fizetés után a kérdező AZONNAL szóvá tette, még el is hajtották! Érdekes lelkivilágod lehet, szánlak téged.
2019. dec. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
0%

Mifelénk az aznap lejárós termék akciósan szokott lenni a multik többségében. 30-50%-os engedmény van rajta.


Mi másért ne engedték volna kicserélni?


Gondolom a kérdező ezzel már nem büszkélkedik.

2019. dec. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Hiába okoskodsz, nem volt leárazott a termék. Úgyhogy ez nem jött be. Amúgy tényleg szánalmas az ilyen alak, ott sem volt, még is nagyon tudja, hogy mi történt. Valószínűleg ez is egy szerencsétlen bolti eladó, akinek nem volt elég tehetsége és tudása ahhoz, hogy valami mást kezdjen az életével, és ebből fakadó frusztráltságát itt és így vezeti le.
2019. dec. 22. 19:29
 8/55 anonim ***** válasza:
0%

"ott sem volt"

valóban, de konkrétan egy bűntettet csináltál, amit be is vallottál.



Na ahhoz meg nagy tudás és gerincesség kell, hogy pár száz forintért

1 kiszúrsz vétlen polcfeltöltővel / figyelmetlen következő vásárlóval

2 szabálysértést/bűncselekményt kövess el szándékosan előre eltervelten

3 mindezt pont karácsonykor


békés, boldog, szeretetteljes karácsonyt kívánok neked!



rossz gyerekkorod lehet, ez a tett téged boldogsággal és büszkeséggel tölt el

2019. dec. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
Vagy csak simán egy kisgyerek, ne feledjük, hogy elkezdődött az iskolaszünet.
2019. dec. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
27%
Bűntett, tényleg? :D Na milyen bűntettet követett el, te kis jogszakértő, na erre válaszolj, ha olyan okos vagy! ;)
2019. dec. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!