Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek ha nevelő apam...

Szerintetek ha nevelő apam van de hazások anyamal és van 2 féltestverem akor én csak anyam örökségére vagyok jogosult? Vagyis 1/6 ra vagy ugyan úgy jár? Egylően a testvereimmel az 1/3 örökség majd a későbbiekben?

Figyelt kérdés
2019. dec. 24. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Na most akkor fogj neki újra, de helyesen! A hajmeresztő helyesírásod és fogalmazásod miatt ebből semmit nem lehet érteni.
2019. dec. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ hogy közted és a nevelőapád között milyen jogi kapcsolat van.

ha csak annyi hogy feleségül vette az édesanyádat, akkor az ö vagyonának te nem leszel az örököse, csak a testvéreid - mert nem vagytok vérségi kapcsolatban.

Ha viszont a nevére vett vagy más jogi úton lett hivatalos a kapcsolatotok (pl. örökbefogadás), tehát a törvény előtt is a gyerekének vallott téged - akkor te éppen úgy örökölsz utána mint a testvéreid. Nevelőapád után a rokonai, első sorban a gyerekei lesznek az örökösök. Ha te nem vagy hivatalosan is a gyereke, akkor nem örökölsz.

Ha esetleg ő hal meg előbb, akkor a házastársával közös vagyonát a testvéreid öröklik és te majd csak az édesanyád után fogsz örökölni, ahogy gondoltad, pl. a most közös ház felének a harmadát, vagyis 1/6-t.

2019. dec. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én hajam nem mereszti.
2019. dec. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha anyád egyedüli gyereke vagy akkor egyedül örökölsz.

Ha a két féltesódat is anyád szülte, akkor 1/3 a tiéd.

2019. dec. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!