Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » November 25-napján Interneten...

November 25-napján Interneten Karácsonyi ajándékként megrendeltem és ki fizettem 163000 Ft értékű Candy szárítógépet, csak, hogy az ígéretből semmi nem teljesült Milyen jogi követelést kezdeményezhetek?

Figyelt kérdés
November 25-napján Interneten Karácsonyi ajándékként megrendeltem és ki fizettem 163000 Ft értékű Candy ruha szárítógépet, a bolt az ígérte, azt hogy Karácsony előtti hetekben megfog érkezni a kifizetett ruha szárítógép. Csak, hogy nem érkezett meg a bolt háromszor is telefonon azt üzente, hogy csak februárra várható, hogy ez a fajta keskenyített változatú Candy ruha szárítógépet februárban tudják kiszállítani részemre. Most milyen jogi út létezik erre a fenti bolt általi mulasztásra? Mert Karácsonyi ajándéknak szántam megvásárolni amit időben megrendeltem és ki fizettem a boltnak. Mit követelhetek a mulasztó féltől azaz a boltól?
2019. dec. 26. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Legközelebb majd nem fizetsz előre, akkor motiváltabbak lesznek a szállítással... De most tényleg, mi a fenéért fizetsz előre a neten, amikor szállításkor is fizethetnél ?!
2019. dec. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem rajtuk múlt. Ők továbbították a beszállítónak, azt mondta a beszállító, hogy februárban tudja leszállítani. Ha nem tetszik, le lehetett volna mondani a rendelést (még most is megteheted) és vagy levásárolod az árát, vagy visszafordítják (pozitív összegű kártyás vásárlás).
2019. dec. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

1) Beleállhatsz az "átvert, elkeseredett vevő" szerepkörbe és verheted az asztalt meg zaklathatod őket tovább telefonon, esetleg fogyasztóvédelemmel is fenyegetheted őket minden jogalap nélkül.

2) Megköszönöd a boltnak a fáradozásait és boldog békés ünnepeket kívánva simán elállsz a vásárlástól ők meg visszaadják a pénzed.

3) Amúgy meg mi a fenének kell sima háztartási gépeket venni karácsonyi ajándékként? Oké, tudom, hogy csóróság van, de jelenleg nem is lehet ilyen drágán ilyen márkájú szárítógépet vásárolni, szóval te vagy valami nagyon csúcs, már kifutott készüléket vettél vagy a karácsonyi felárazások idején sikerült egy csomó pénzt ajándékoznod a boltnak a családi kasszából.

2019. dec. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
53%
Sose fizetnék előre. Majd a futárnak.
2019. dec. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem történt. Igéretet kaptál hogy februárra kiszállítják, tehát nem károsítottak meg.
2019. dec. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt ígérte a bolt. Csak, hogy ebből már nem lesz 2019.-évi Karácsonyi ajándék. Egyébként márka termékről van szó aminek csekély 163 000 Ft az ára, interneten csak ennél a boltnál lehetett megrendelni előre fizetéssel.
2019. dec. 26. 17:45
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

"interneten csak ennél a boltnál lehetett megrendelni előre fizetéssel"


Akkor érdemes az ilyen terméket a bolttal együtt magas ívben elkerülni. Ha ilyen ritka, akkor nyilván a garanciás esetek is problémásak lesznek, stb stb. Érdemes arra rárepülni, amiről sok vélemény van és össze tudod hasonlítani az árát más boltok áraival is!


Az a netes volt, ami csak előreutalást fogad el, egy vicc, alapból felejtős! Az, hogy mit ígérnek, az lényegtelen. Feljebb írták, hogy elállhattál volna a vásárlástól és nem is lett volna probléma, ha ugye nem utalsz előre. SOHA DE SOHA nem utalunk előre, nincs is értelme, ha ilyent kérnek, akkor az eleve gyanús!!!


Örülj, ha visszakapod a pénzedet! A pereskedés mindig macerával jár (először fogyasztóvédelem, stb, aztán megy a huzavona, hogy az "ígéretük" mennyire bizonyítható és kötelező erejű, aztán terelik majd a felelősséget másra, stb)...

2019. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!