Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kigyullad a lakásod és...

Ha kigyullad a lakásod és leég a szomszédé akkor a szomszéd ezmiatt perelhet téged?

Figyelt kérdés
[link]
2019. dec. 29. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Alapból kötsz biztosítást a lakásodra és nam csak azért, mert ha betöri a huzat az ablakot, akkor fizessen a biztosító, hanem azért is, ha csőtörés miatt elázik az alattad lakó vagy lakástűz miatt kiég a két szomszédod is, akkor ne neked kelljen mindent állnod.

Perelni egyébként mindenért lehet. Aztán a bírón és az ügyvédeken múlik, hogy ki mennyiben lesz felelős a kárért és ki mennyit tud a másikon behajtani.

2019. dec. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetesen perelhet és meg is nyeri.
2019. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vagyis ha én is kiégek a szomszéd hibájából akkor én is beperelhetem?


És milyen jogcímen ha mondjuk azt sem tudni mitől lehetett?

2019. dec. 29. 18:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen tudom elképzelni, ha önhibádon kívül leég a házad és sehogy nem tudod megakadályozni, hogy leégjen a szomszéd háza is emiatt, akkor hogyan tudna téged sikeresen beperelni...Egyébként nyilván ezért elengedhetetlen, hogy mindenkinek legyen biztosítása a saját házára, hisz ebben az esetben a szomszédnak majd fizet a saját biztosítója.
2019. dec. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Becsap a villám, kigyullad a tető vagy valamely elektromos cuccom amikor nem vagyok otthon, kiég a lakásom és a tűz ráterjed a szomszédéra is.


Erről nem tehetek, tőlem független ok, a szomszéd is ha kötött volna biztosítást nem engem kellett volna perelnie. De ha engem perel miért nem azt mondja a bíró hogy tetszett volna biztosítást kötni?


Mert ennyi erővel nemhogy a biztosítást hanem az automata oltóberendezést stb is telepíthettem volna.

2019. dec. 30. 09:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy az adott helyzetet kell megítélni. Ha az elhanyagolt, saját szerelésű villamos hálózatod miatt keletkezett a tűz, akkor nagyobb eséllyel varrják a nyakadba, mintha a villám csapott a házba ami egyébként el volt látva az előírásoknak megfelelő villámhárítóval.
2019. dec. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sikeresen csak akkor perelhet, ha bizonyítható a szándékos károkozás, esetleg a gondatlanságból elkövetett károkozás.

Ezért büntető feljelentést is tehet, és polgári perben kérhet kártérítést, sérelmi díjat. De figyelembe veszik, hogy a biztosító mennyit fizetett neked, mert a kárhaszon szintén törvénytelen, és törvénytelen ítéletet nem hozhat (elvileg) a bíróság.


Balesetért, vagy természeti csapásért, stb. is perelhet, csak azért szépen kinevetik.

2020. jan. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!