Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszéd jogosan jön be a...

A szomszéd jogosan jön be a kertünkbe?

Figyelt kérdés

Ugye a háza mellett kb 1 méteren belül még övé a terület.

És mindig úgy mondja nekem, mintha teljesen természetes lenne, hogy ő átjön majd hozzám, és onnan matatja a házához közel eső részt a kertünkben.

És panaszkodik, hogy a szabadon lévő kutyámtól nem tud.

Vagy ennek hogyan kéne működnie?

A szomszédot úgy kell elképzelni, hogy egy alkoholista pali, az a haszonleső fajta, azt nézi, épp honnan mit lehetne elemelni, meg kapni. Rendszeresen feltérképezi, hogy mim van, mi van épp elől.



2019. nov. 21. 10:18
1 2
 1/14 Csabipapi válasza:
92%
Természetesen a te engedélyed nélkül nem mehet a kertedbe. Ezt birtokháborításnak hívják. Én a helyedben megpróbálnám megértetni vele, hogy ezt nem teheti, minden alkalommal engedélyt kell kérnie tőled. Ha ez nem hatásos, akkor kerítés, véreb, figyelmeztető táblával.
2019. nov. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
15%
Nincs kerítés a két ház között? Vagy most hova megy be? Mert először azt írod, hogy a háza melletti 1 méteres szakaszon van, utána meg hogy a kertedben. Nem mindegy.
2019. nov. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 mindentudó99 ***** válasza:
79%
Húzz oda kerítést
2019. nov. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Azt írtad hogy a kert 1 m szakasza az övé. oda bármikor bemehet, az nem a te kerted
2019. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

Bizony hogy nem mehet be engedély nélkül akkor sem ha az övé .Mi is megszüntettük a bejárási lehetőséget.

2 nagy kutyát is beszereztünk .Megtanulta a rendet .

2019. nov. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Ha a kutyád olyan, bemehet. Egyszer... :-))
2019. nov. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

"nem mehet be engedély nélkül akkor sem ha az övé ."


Nem mehet be a saját telkére?

2019. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Namost itt 2 eset lehetséges:

1. Ő pontosan telekhatárra építkezett, és nem vagy tisztában az 1 m jogszabályi helyzetével. Le tudsz tölteni egy térképmásolatot, ott látod, hogy egy vonal van vagy kettő a határon. Szóval a háza faláig a te telked. Ilyenkor csakis akkor mehet be, ha ezt veled előre egyezteti, te pedig megengeded neki. Csak karbantartási céllal.


2. Valóban 1 méterre a telekhatártól építkezett. Ebben az esetben a te kerítésed van jogtalan helyen. Megoldás: a házától 1 méterre húzol egy drótkerítést, azon belül pedig sövényt telepítesz. Aztán azt matat mögötte amit akar.

2019. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ő mondta, hol fekszik a telekhatár.

Én is úgy vettem a házat, kerítéssel együtt nyilván.

Ami a következőképp van felállítva:

A háza élének a vonalában folytatódik az utcáig.

Vagyis gondolom anno, amikor építették a kerítést, akkor tudták, hol a telekhatár, gondolom ha 1 méterrel beljebb lett volna, akkor oda építették volna.


Valószínű meg kéne néznem, hol van az eredeti telekhatár.

2019. nov. 22. 08:57
 10/14 A kérdező kommentje:
Kérdés, ezt hogyan tudom megnézni? :)
2019. nov. 22. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!