Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire jó a petarda-tilalom ha...

Mire jó a petarda-tilalom ha a rakéták ugyanakkorat robbannak illetve a magasban sokkal jobban terjed a hangja?

Figyelt kérdés
2019. dec. 29. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem ok nélkül van betiltva.


[link]


[link]

[link]

[link]

[link]

2019. dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Én sem értem, a hanghatás sokkal rosszabb, a környezetszennyező hatása sokkal súlyosabb, a balesetveszély és a közveszély fennállása szintén. Pedig már lennének legalább környezetbarát tüzijátékok, ami nekem súlyos allergiásként eléggé bacca a csőröm, hogy a levegő munkacsoport sirámait évről évre leszarják. De állítólag a tüzijáték piac is kormányközeli haversrácok kezében van, nem lesz változás.
2019. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem ugyanakkorát robbannak, a rakéták töltete lényegesen nagyobb, így hatóerejük is.
2019. dec. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Csak mondjuk a tűzijáték nem robban fel a kezedben.
2019. dec. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Az rosszabb, mert az arcodba robban, volt nemrég halálos baleset itt Magyarországon! Sőt volt ahol két pirotechnikai szakember volt a sérült, ezért is hihetetlen, hogy a lakosság csak úgy gyújtogathatja.
2019. dec. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Ennek nemzet-biztonsági oka van. (akár hiszed, akár nem)


A mai robbanó rakéták, ha megfigyeled, jóval nagyobbak mint a betiltott petárdák, mégis csak kb ugyanannyit tudnak.

Más a töltet.


A petárdákban cellulóz-trinitrátot használtak, más néven "füst nélküli lőpor"-t.


Kiválóan alkalmas kis méretű pokolgép készítésére.

A maiak töltetével legfeljebb infarktust tudsz okozni! XD

2019. dec. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
Ja, csak egy baromi nagy rakétát nem tudsz zsebből begyújtani és a tömeg arcába vágni, ahogy a hülyegyerekek csinálták a vége felé...!
2019. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Semmire sem jó.
2019. dec. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Arra jó, hogy pár embernek jó üzlet legyen behordani. :D
2019. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Én minden nagy zajra rendkívül érzékeny vagyok, ha rajtam múlna, egy darab rakéta nem lenne az országban! Illetve ki kéne fejleszteni olyanokat, amik csak fénnyel járnak, illetve ha lenne hangjuk, az minimális lenne. Vannak még azok, amik ropognak, azokat még kibírom, de a többség az nem ilyen sajnos, hanem durran meg robban. Ezt a kérdésben szereplő dolgot én sem értem, a rakéták hangosabbak, és ugyanolyan balesetveszélyesek. Primitív emberek gyermeteg és veszélyes szórakozásának tartom, a fény szépségét a borzalmas hang teljesen lerontja.
2020. jan. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!