Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vegyek mosómedvét?

Vegyek mosómedvét?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok a tilalommal, engedélyt tudnánk szerezni, nagyon sok állatunk van, kertes házban lakunk, de nem tudom, hogy megérné-e a mosómaci tartása. Annyira szeretnék egyet de nem akarom kínozni az állatot ezzel...

2013. jan. 21. 00:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
70%

A mosómedve nem háziállat. Nem lehet ölelgetni, szeretgetni, az egy vadállat.

Ha nem akarod kínozni állítsd be a háttérképednek egy mosómedvét és nézegesd azt!

2013. jan. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
én is szeretnék. Állítólag egyes mosómedvék szeretik az ölelgetést :)
2013. jan. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem is tudtam, hogy kell hozzá engedély, az állatkereskedésekben évek óta árulják őket 70-80 ezerért.

Amelyik fogságban született, annak biztos, hogy nem kínzás a háziállatként tartás, okos, szelídíthető állatok, nem mellesleg szörnyen aranyos. Ha megengedheted magadnak, vegyél.

2013. jan. 21. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Olvasd el ezt a rövid cikket, mielőtt döntesz.


[link]

2013. jan. 21. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:
66%

http://www.youtube.com/watch?v=0DfGf4M3QZo


Érdemes ezt a videót megnézni mielőtt elhatároznád magad.

Megkérdezhetem, hogyan lehet rá engedélyt szerezni? Úgy tudtam, hogy az őshonos élővilágra veszélyes állatokat legfeljebb állatkertek tarthatják, magánemberek egyáltalán nem. Én semmiféle kiskapuról nem hallottam eddig.

2013. jan. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogyan tudnál engedélyt szerezni? Az ilyen állat tartása a 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet szerint tilos... Mondjuk ennek ellenére sokak tartanak, amennyire tudom, elég zűrös, lakásban semmiképpen sem lehet, mert mindent szétszednek. Egyébként aranyos jószág, főleg kis korában.

Itt van egy ismerősöm macija, ő jó körülmények között, nagy, elzárt területen élhet.

[link]

2013. jan. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

@Platypus:

A videó egyértelmű nevelési hibáról tanúskodik, semmi másról. Szétszedi a konyhát, ezért mandulával jutalmazza? Ilyen rossz neveléssel egy pincsi is a fejére nőne. Ha normálisan lett volna nevelve, eleve nem szedné szét a konyhát.

(Még jó, hogy nálunk nem félcolos gipszkartonból építenek házat. :D)

2013. jan. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
én is imádom őket, de semmi pénzért nem vennék, neked sem ajánlom. Itt nem arról van szó, hogy rosszul nevelik, mert egy vadállatot nem lehet nevelni. Egy róka sem nevelhető és így egy mosómedve sem. De tanulhatsz saját károdon is. Nem jön ki jól egyébállatokkal, a kutyák megugatják, ő pedig a macskákat zargatja, nem is beszélve a kissebbekről. Gondold át jól!
2013. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Tudok a tilalomról, írtam is, hogy tudok engedélyt szerezni, mert nagy a kertünk és van még egy földünk is..Az engedélyhez kell biológus, álletgondozói, stb, végzés, megvizsgálják, mennyire tudnám jól tartani az állatot és a szomszédoknak is bele kell egyezni. :) Már láttam mosómacikat, a hím egyedek hiperaktívabbak és agresszívabbak a lányoknál, szóval kislányt szretnék,és tudnám gondozni, ha meg vad lenne, az sem zavarna, mert nagyon nagy területe lehetne, ahol jól érzi magát..

2013. jan. 22. 14:13
 10/11 anonim ***** válasza:
-Ha szeretnél, vegyél, vagy fogadj örökbe...De tartsad felelősséggel.
2013. jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!