Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apasági per házasságon kívül...

Kecskeimavevo kérdése:

Apasági per házasságon kívül született gyermek esetében van bármi jogi lehetőségem hogy a gyermek az enyém legyen, vagy akár a nevemre vegyem?

Figyelt kérdés

Hello!

Teherbe ejtettem egy házasságomon kívüli nőt. Azt hazudta nekem, hogy elvetette (előtte/utána folyamatosan próbáltam segíteni neki lelkileg, elutaltam az állítólagos beavatkozás díját, stb.), viszont kiderült, hogy hazudott és megtartotta (most már nem lehetne megszakítani a terhességet).

Közben nejemmel megbeszéltem a dolgokat és megtudtam, hogy mindazok után amit én tettem (félrelépés) akár a gyerek kérdésben is segített volna (együtt megoldva).

Eközben a hölgy összejött valakivel aki nem tud gyermeket nemzeni, és megpróbálnak kizárni a képből.

Az mindentől függetlenül az én gyermekem. Mit tudok jogilag tenni? Nevemre tudom venni az én házasságomon kívüli gyermeket? Mi van ha közben a hölgy és új párja összeházasodnak?


(Kérem ne firtassuk, hogy miért léptem félre, miért tettem. Számomra most a gyermek az első.)

Köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 10. 08:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%

" most a gyermek az első" Ez helyes. Ha a gyerek szempontját nézzük az lenne jó, ha szerető apa és anya várná és nevelné. A szeretet felülírja a vérségi köteléket. Ha szeretik, hagynám őket.

Ajánlott irodalom: Brecht, Kaukázusi krétakör

2020. jan. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%

nem.

ha nem győzöd meg az anyát, akkor semmi lehetőséged nincs arra, hogy te legyél a gyerek apja.


apasági nyilatkozatot nem tudsz tenni az anya aláírása nélkül, anélkül nem lehetsz véleményezett apa (más lesz az), az apai vélelem megdöntését meg csak a véleményezett apa és az anya indíthatja meg.

2020. jan. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
1-es: Persze a szeretet felülír mindent. De az én gyerekemről van szó. Nem fogok eltántorodni a dologtól, nem akarom, hogy a saját gyermekem életéből kizárjanak.
2020. jan. 10. 09:04
 4/29 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben semmi lehetőséged nincs. De amikor majd ott hagyja ez a csávó és nem lesz aki kitartsa eszébe fogsz jutni, ne aggódj.
2020. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
46%
mégiscsak olvasd el Brechttől a Kaukázusi krétakört. Nem érted, amit írtam. "saját "? nem saját, nem birtokoljuk a gyereket, csak ránk van bízva. A gyereknek ez az enyém-tied-övé nagyon ártana.
2020. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

2 + 4: "apasági nyilatkozatot nem tudsz tenni az anya aláírása nélkül, anélkül nem lehetsz véleményezett apa (más lesz az), az apai vélelem megdöntését meg csak a véleményezett apa és az anya indíthatja meg."


Komolyan nem lenne semmi esélyem a gyermekem megismerni, részt venni az életében, ha ők ketten úgy döntenek, hogy kizárnak?


5: ismerem a történetet. nem kívánok a gyermeknek rosszat, nem kívánom szétszakítani. De az én vérem (is) folyik az ereiben. Ha mondogatom is magamnak, hogy "jó lesz neki, ne foglalkozzak vele, felejtsem el", akkor sem fog menni. Tudom, hogy egy ember, egy gyermek nem tulajdon (amikor azt mondom, hogy gyerekem/gyermekem, nem tárgyként mondom).



Az zavar, hogy a hölgy új párja a nemzőképtelensége miatt akart engem a képből eltávolítani, hogy betöltse az űrt és az előző - emiatt szétment házasságát - a babával.

2020. jan. 10. 10:14
 7/29 anonim ***** válasza:
Hát pedig ez a helyzet. Ha anyuka nem egyezik bele soha nem lesz hozzá közöd.
2020. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Csjt. 43. § (1) Az apaság vélelmét meg lehet támadni, ha az, akit a vélelem alapján apának kell tekinteni, a gyermek anyjával a fogamzás idejében nemileg nem érintkezett, vagy a körülmények szerint egyébként lehetetlen, hogy a gyermek tőle származik, illetőleg ha a származás reprodukciós eljárás következménye, és az anya férje, illetve élettársa az eljáráshoz nem járult hozzá.


Ez alapján sem? A törvény tényleg nem védi a gyermek apját?

2020. jan. 10. 12:13
 9/29 anonim ***** válasza:
Ehhez bizonyítanod kell hogy együtt voltatok. Ehhez meg bizonyíték kell. Az meg ha lenne a birtokodban nem itt kérdezősködnél. Bemondásra nem fognak megcsinálni az állam kontójára egy 250 ezres vizsgálatot, amit aztán vagy sikerül behajtani a vesztes félen, vagy nem.
2020. jan. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Tudom bizonyítani. Végtelen sok sms és üzenet (több féle platformon, oldalon). Felvett telefonhívások is bizonyítják, hogy az én gyerekemmel volt terhes, behazudta hogy elvetette, de mégis megtartotta. Ezek után megerősítette más is, aki tudta hogy nem vetette el. Még ő is beismerte telefonon, hogy én tudtam meg utoljára azt, hogy hazudott a vetélésről.
2020. jan. 10. 12:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!