Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az öröklés hogy működik ebben...

Az öröklés hogy működik ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Válás után az apa nem törődik a gyerekkel, nem tartják a kapcsolatot, de nem engedi az örökbefogadást (bosszúból), így bár nincs semmilyen kapcsolat, törvényesen ő marad az apa.


Ilyen esetben, ha az apa meghal, és tegyük fel, hogy életében még nem iratta át a vagyonát a családtagjaira, hanem marad utána valamiféle örökség, az eldobott, de mégis törvényes gyerek hogyan örökölhet és mennyit?

És ki fogja megkeresni az eldobott gyereket, ha az apa családja nem tud róla, tehát a gyerekeinek eszükbe sem jut, hogy egy "féltestvért" keressenek? (A gyerek vezetékneve időközben megváltozott.)


És ha esetleg mindenét másra íratta, hogy az eldobott gyerek ne kaphasson semmit, akkor van valamilyen módja annak, hogy mégis örökölhessen? Mondjuk egy sztárügyvéd igénybevételével sikerülhet?



2020. jan. 15. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vagy az úgymond "köteles rész"...! (Ami ellenkező végrendelet esetén is helyt ad a gyereknek...)


Amúgy arra azért figyeljetek, hogy ha idővel a gyerek felnő és vagyonos lesz, de bármi szerencsétlenség adódik és idő előtt meghal utód nélkül..., akkor fordítva is megy az öröklés... szóval a gyerek fele vagyona az apjáé törvényesen, vagy ha ő már nem élne akkor, a testvéreié, és ebbe beletartoznak a féltestvérei is, akiknek nem te vagy az anyjuk, akkor is, ha még csak nem is ismeritek őket....!!!

2020. jan. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na és a szülőtartási kötelezettségről se feledkezzünk meg, ami szintén egy nem szép dolog ilyen helyzetben.
2020. jan. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én vagyok a gyerek.

Sajnos egyelőre nincs nagyon mit örökölnie, az adósságaimat viheti :D

Ha lesz, akkor sem az én nevemre kerül, aminek ezen kívül más, fontos oka is van.

Szülőtartást nem fogok fizetni, inkább lelövetem valakivel :D

2020. jan. 15. 10:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülő után nincs semmilyen írásos anyag (végrendelet, eltartási szerződés, stb) ami befolyásolná az öröklést, akkor az örökségből minden vér szerinti és örökbefogadott gyermeke egyenlő arányban örököl. Az, hogy nem volt kapcsolatuk nem befolyásolja az öröklést.

Az örökösöket a hagyatéki eljárással megbízott jegyző hivatalból keresi meg.

2020. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!