Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben ki örököl az...

Ebben az esetben ki örököl az új BTK szerint?

Figyelt kérdés
Apám elvált ember,aki 3 év együttélés után egy számomra idegen nővel összeházasodik.Apámnak 2 gyereke van én és egy nővérem.Mi lenne abban az esetben ha apám elhunyna vagy a nő házasság után elválna tőle.Mi lenne a vagyonnal:földek,kocsik,házak,kézpénz?

2018. jún. 14. 20:27
 1/7 anonim válasza:
80%
Én úgy tudom, hogy amennyiben apud nem nevez meg konkrét személyt a végrendeletében akkor az egyenes ági leszármazottai között egyenlően oszlik el. Teljesen biztos nem vagyok benne, de így logikus.
2018. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem örökölhet a nő apád után ági vagyont, csak amit a házasság alatt szereznek.

31/f

2018. jún. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben nem kotnek szerzodest, ugy valas eseten a hazassag utan termelodott vagyon fele, edesapad halala eseten pedig minden harmadolodna, mivel az uj PTK a hazastars is egy gyereknyi reszt orokol, tehat annyit mint ti.
2018. jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem a BTK foglalkozik az örökléssel, hanem a Ptk.
2018. jún. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Ha nincs végrendelet, akkor a nő örökli mindennek az egyharmadát és a lakott ingatlanra a haszonélvezetet (ez a sok!). Végrendelettel az 1/3 1/3-át (1/9-edet) kell csak adni.

Válás után a házasság alatt szerzett vagyongyarapodás feleződik.

2018. jún. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A feleségnek egy gyerekrész jut az örökségből, tehát ha 4-en vagytok testvérek, akkor az örökség 5 felé fog szétosztódni.


Ha házasság után elválna, akkor utána még valamennyi idővel örökölhetne, ha igazolni tudja az együttélést, de pontosításért érdemes megnézni a Ptk-t.

2018. jún. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2018. jún. 15. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!