Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gumilövedékes gáz-riasztó...

Gumilövedékes gáz-riasztó fegyvert lehet vásárolni 18 év alatt?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy pl. 17 évesen besétálok egy önvédelmi boltba Budapesten.

Lehetséges megvásárolni 18 év alatt a megadott gumilövedékes gázfegyvert vagy nem?

Már mindent olvastam az internet azt is hogy lehet meg azt is hogy nem.


Azzal viszont tisztában vagyok hogy utcán nem viselhetem mivel a viselési engedély korhoz kötött.


Köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 15. 22:05
 1/7 árokpart ***** válasza:
94%
Vásárolni lehet, de tartani csak otthon tarhatod. Viselésit csak 18 éves korod után kaphatsz rá.
2020. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 árokpart ***** válasza:
100%
Viszont azt még tudnod kell, hogy a legtöbb gumis gázpisztoly sajnos nem fémből hanem spiáterből van. Ha nem ragaszkodsz annyira a gumishoz, hanem elég egy sima gáz-riasztó pisztoly, akkor szerintem gyűjtsél még egy kicsit és vegyél egy élesből gáz-riasztóvá átalakított forgótáras pisztolyt. Ezek mivel, hogy az átalakítás előtt éles fegyverek voltak minden alkatrészük eredeti tehát tiszta fém. Ugyanúgy szabadon tarható és MKH kártya is ugyanúgy jár hozzá.Bármilyen erős gáz és riasztópatront biztonságosan el lehet vele sütni és szinte olyan élményt ad, ha elsütöd mintha éles lenne. Most Karácsonyra leptem meg magam egy ilyennel és szuper.
2020. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Szemlőhegy utca 42-ben. :D
2020. jan. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. jan. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most akkor melyik az igaz?
2020. jan. 17. 11:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Az igaz a NEM.
2020. jan. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszel nekem, akkor telefonálj oda 2-3 boltba. Mind elhajt.
2020. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!