Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha boltban dolgozok levonhatjá...

Ha boltban dolgozok levonhatják tőlem a lejárt termékek árát?

Figyelt kérdés
Egy üzletben dolgozom, és minden hónapban levonják tőlünk a lejárt szavatosságú termékek árát amit nem adtunk el. Megteheti ezt a munkáltató? Most lesz nagy leltár hétvégén, már jelezte az üzletvezető, hogy hétvégén készítsük a pénztárcát, mert biztos nagyon sokat kell majd fizetnünk!

2020. jan. 16. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem.
2020. jan. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A baseball ütőt készíteném ki, nem a tárcámat. Aztán miután tökön vertem, felnyalatnám vele a földről a lejárt termékeket.
2020. jan. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen kitétel a munkaszerződésedben?
2020. jan. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Munkaszerződésben sem lehet ilyen, hisz a mindenkori PTK-t nem írhatja felül. Max annyi lehetne, hogy az eladónak kell jeleznie a lejárathoz közeli terméket, amit a tulaj leakciózhat. Így persze el tudnák adni 30%-50%-al. Viszont, ha nem jelezted neki, akkor elvileg a lejártak árának max a felét, mert annyit lehet ráakciózni, levonhatná tóled. De ez csak úgy lehetséges, hogy ezt előtte szóban jelezte neked


Úgy, hogy ami lejárt a polcon azt levonja tőled, úgy nem lehet. Akkor többet fizetnél, mint amennyit kapsz. Belőled élne a tulaj, hisz te vennéd meg így a termékeket. Ez egy vicc!

2020. jan. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Látjátok, érdemes Magyarországon dolgozni!
2020. jan. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Levonja(ha igen,mi szerepel a bérpapíron??) vagy utólag kell kifizetni?
2020. jan. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj ezzel az országgal: ilyet meg mer tenni egy munkáltató, mert tudja, hogy még így is van olyan hülye, aki dolgozik neki.


Munkaügyi bíróságra vele, AZONNAL!

2020. jan. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Molyember ***** válasza:
100%
Ezt nem tudom elhinni, ilyen nincs. Ha mégis van, és ti ennek ellenére bejártok, akkor meg is érdemlitek. :D
2020. jan. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ma beadtam a felmondásomat. Mivel határozott idejű munkaszerződésem volt, így indoklásban megírtam ezt is. Hebegett habogott de elfogadta. De pofátlanul még annyit kért, hogy maradjak már amíg kapja rám a támogatást. Tiszta szégyen.... természetesen nem maradtam egy percet sem.
2020. jan. 16. 12:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Buta voltal, nem felmondani kellett volna hanem feljelenteni, aztan karteritest kovetelni. Aztan kerned kellett volna a szerzodesedbol hatralevo idora a bered.
2020. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!