Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi bizonyítja a csendháborítást?

Mi bizonyítja a csendháborítást?

Figyelt kérdés

Ma kijött két rendőr, hogy hangos nálam a zene. állításuk szerint ez rendszeres a bejelentés alapján (szilveszter óta nem is voltam otthon) és ha még egyszer ki kell jönniük akkor a maximális bírságot fogják kiróni rám. egyébként csak a rádió szólt. hasraütésszerűen csak így szórhatják ki a bírságokat, vagy mi alapján megy ez? nem kellene valami decibell mérővel bemérni az ajtó előtt, hogy valóban kihallatszódik e? persze a bejelentőnek jogai vannak, névtelen. voltam a felső két szomszédnál, az alsó kettőnél, egyik sem tett bejelentést. (egyébként az egész sor nyugdíjas lakókkal van tele)

Igazából már a bírságot is kifizetném, csak tudnám meg hogy ki a titkos bejelentő. van erre valami mód? tavaly vagy 20x voltak kint. egyszer amikor semmi sem szólt, akkor már mondta a rendőr hogy feljelentik a bejelentőt hamis bejelentésért. nem lett belőle semmi.. mit tudnék tenni?



2020. jan. 16. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Kellett volna nekik is mondani, hogy nem voltál otthon, szóval valószínűleg nem te vagy az emberük.

Lehet mást jelentgetnének fel amúgy, csak rossz emberre gondolnak, hogy ő (te) okozza. Csendháborítás álltalában tényleg nem úgy megy, hogy bejelentik és kimennek pl 5 perc múlva és csend van akkor is megy a bünti, minden bizonyíték nélkül.

Ha már kimennek és valóban hangzavar van akkor tudnak kezdeni valamit, vagy ha van nyomósabb bizonyíték.


Ha meg bírságolni akarnak, akkor meg nem fogadsz el semmit, szépen tudod bíróságra vinni az ügyet és számon kéred, hogy hogy is okozhattál bármit, ha nem is tartózkodtál otthon amire van tanúd is?? Viszont más meg nem tudja bizonyítani azt hogy valóban te voltál.

2020. jan. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

tavaly volt hogy hazajöttem melóból este 10kor, és 10perc múlva csengettek. kimentem, mondta a rendőr jó lenne ha vége lenne a bulinak. mondom most értem haza a munkából, mégis miről beszél? azt mondja hogy innen szól a zene, azt a bejelentést kapták. mondom nem hallja, hogy síri csend van?

visszakérdez, hogy akkor honnnan. zengett a lépcsőház a 7.emelettől, én a harmadikon lakom.


általában estet 10 után érek haza munkából, nálam szokott sokáig égni a villany, szerintem innen gondolhatja valamelyik szomszéd hogy én bömböltetem a zenét.


A ma kiérkező rendőröknek is mondtam, hogy két hete be sem kapcsoltam a rádiót mivel ma vagyok pihenős, őket ez nem érdekelte.

kérdezte hogy tanultam e fizikát, hogy a vasbeton viszi a hangot. igazából lenéző, lekicsinylő stílussal, mintha valami köztörvényes bűnöző lenne az ember, olyan stílussal beszélt hozzám.

2020. jan. 16. 19:37
 3/15 A kérdező kommentje:

már arra is gondoltam hogy teszek feljelentést zaklatás miatt, vagy esetleg valamilyen panaszt.

nem tettem még ilyent, de valamit kezdenem kellene. legalább meg tudnám beszélni a titkos szomszéddal... 30 éve lakunk itt, kb. 2éve kezdte valaki ezt a fajta szórakozását

2020. jan. 16. 19:39
 4/15 anonim ***** válasza:
12%
Csendháborítás nincs, nyugalomhoz való jog van, ami erősebb a birtok jognál. Ha a jegyzőnél feljelentenek 1 millió is lehet a bírság.
2020. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

hogyne lenne csendháborítás?

nyugodtan jelentsen be, csak akkor bizonyítania is tudni kell. addig ő állja a költségeket :)

2020. jan. 16. 20:54
 6/15 anonim ***** válasza:
Feljelentik a bejelentőt hamis bejelentésért. Ezt kell tenni.
2020. jan. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ismeretlen személy ellen zaklatásért teszel feljelentést.
2020. jan. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%

2010-ben megszűnt ez, ez a nyugomhoz vsló jog. Ha idegesít, hogy hangos vagy kihívom a rendőrt.

Utána a jegyzőnél kérek birtokvédelmet. Aztán megbüntet. Ha albérletben laksz kilakoltatnak, ha a sajátod, akkor megvonhatják a lakhatási engedélyt.

Általában eddig nem megy el. Az 1 milliós bírság után mindenki kedve elmegy.


A következő után a jegyző ki se fog menni, csak küld egy felszólítást. Ha 30 napon belül gond lesz veled, akkor fizetni fogsz.

2020. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

mi szűnt meg 2010-ben?

birtokvédelem az már egy másik rész, ott kell bizonyítania az igazát. elolvasod egyáltalán amikre reagálsz?

2020. jan. 16. 23:53
 10/15 A kérdező kommentje:
6,7, én is azon agyalok hogy bemegyek a rendőrségre, és zaklatásért felejelentem. aztán majd kiderül hogy a 9 nyugdíjas szomszédból melyiknek vagyok szálka a szemében
2020. jan. 16. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!