Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülői ház állagmegóvásra...

DyttaDetty kérdése:

Szülői ház állagmegóvásra szorul. A házat én és a bátyám fogjuk örökölni. Ha számlával igazolom, hogy mennyit fordítottam a ház állagmegóvására, figyelembe veszik az öröklésnél?

Figyelt kérdés
Bátyám nem akar a házra költeni, de feltétlenül szükség van a felújításra, hogy továbbra is lakható legyen szüleim szàmára. Én viszont nem szívesen tenném a zsebébe a spórolt pénzemet.
2020. jan. 17. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jogász, de szerintem abból kell kiindulni, hogy az a ház a szüleidé. Vagyis nem az örökséged, hanem az ő tulajdonuk. Bármikor eladhatják, elajándékozhatják, elcserélhetik egy idősek otthona-beli férőhelyre.

Ha te most felújítást végzel azon a házon vagy a pénzt adod hozzá, az ajándék a szüleidnek. Nem jutsz tőle több örökséghez, nagyobb részhez a házból, mert csak nekiadtad a pénzt a szüleidnek.

Érthető ha a jövőre is gondolsz, de azt akkor más módon kell rendezni.

Beszéld meg a szüleiddel és a testvéreddel, hogy a ház egy részét már most ajándékozzák neked, amekkora összeget most te beleteszel, mintha megvennéd azt a részt. Akkor a maradék része lesz csak majd örökség, ami kettőtök között oszlik el felesben.

vagy készíthetnek a szüleid olyan ajándékozási szerződést, amivel a halálukat követően ajándékoznak neked részt a házból, vagy talán egyszerűbb egy végrendeletet megírni, amiben rád nagyobb részt hagynak.

A testvéreddel meg beszéld meg, hogy neki is ez az érdeke, hogy ezt elfogadja, hiszen ha te most nem fektetsz pénzt a házba akkor neki sem lesz öröksége később, ha kifizeted a felújítást, akkor annak a résznek is nőni fog miatta az értéke, amit még így is megkap majd.

2020. jan. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Állagmegóvásra nem, de pl az én szüleim tetőtér bővítést csináltak, mikor a nagyi meghalt, az a rész nem képezte a hagyaték részét, mivel azt úgy vette a közjegyző, hogy az övék, esetükben a számlák sem kellettek, mivel apám bátyja is azt mondta a hagyatékin, hogy azt apuék építették
2020. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!