Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen bűncselekmény/szabálysé...

Milyen bűncselekmény/szabálysértés valósul meg ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az intézkedés alávonttal szemben ruházat- és csomagátvizsgálás rörténik. Az intézkedés alá vont nem együttmüködő, elmenekül.


Milyen bűncselekmény/szabálysértés valósult meg? Mi a büntetési tétel?



máj. 15. 16:10
 1/10 DK-s ***** válasza:
16%

Szerintem nem követ el semmit.


Egy haverom ellőtte már ezt poénból.


Ismert arcok voltunk rendőri körökben, és éjszaka megálltak mellettünk igazoltatni. A haverom futásnak eredt, az egyik rendőr sprintelt utána, a másik meg felnyalatta velem a motorháztetőt. 🤣


A kollégája elkapta a haverom, és hátrabilincselt kézzel hozta vissza. Teljesen átkutattak minket de semmit nem találtak, és a körözésiben sem voltunk benne, úgyhogy még hátrabilincselt kézzel megkérdezte a haveromat, hogy mi a faxnak futott el.


A válasz: esti testmozgás.


8-nál hagytam abba a gyomrosok számolását. 🤣🤣🤣 Engem nem bántottak.

máj. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 L.. István ***** válasza:
Biztos, hogy valami bcs, mert ez ugyanaz szerintem, mintha mennél autóval, a rendőr leint te meg nem állsz meg, elhajtasz. Szerintem tökmindegy, hogy autóval vagy vagy gyalog.
máj. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet rendzavarás szabálysértése, ha feltételek fennállnak, de ehhez tudni kéne az előzményeket.
máj. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy ezt megsérti:


1994. évi XXXIV. törvény 19. § (1)

A jogszabályi előírások végrehajtását szolgáló rendőri intézkedésnek – ha törvény vagy nemzetközi megállapodás másként nem rendelkezik – mindenki köteles magát alávetni, és a rendőr utasításának engedelmeskedni. A rendőri intézkedés során annak jogszerűsége nem vonható kétségbe, kivéve, ha a jogszerűtlenség mérlegelés nélkül, kétséget kizáróan megállapítható.


(2) A rendőr jogszerű intézkedésének való ellenszegülés esetén az e törvényben meghatározott intézkedések és kényszerítő eszközök alkalmazhatók.


Tippre azt mondanám, hogy ha nem fajul tetlegességig semmi (tehát mondjuk csak elfut az elkövető, de ha utólérik nem áll neki verekedni, stb..) akkor az szabálysértés, nem bűncselekmény.

máj. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

4-es!


Ez biztos, de nem ez volt a kérdés.


A kérdés arra irányul, hogy mit KÖVET EL, aki kivonja magát az intézkedés alól, passzív magatartással.


Válasz: Semmit, de előállítható az Rtv. alapján.

máj. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy valaki elmenekül nem nevezném passzív magatartásnak :)
máj. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én csak azt ismerem, hogy rendzavarás, Szabstv. 169. §. Ott van egy bekezdés, hogy ha garázdaság esetén valaki engedetlenséget tanúsít a hatósági eljárással szemben, akkor ezt elköveti, és ez szabálysértési elzárással is sújtható.
máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 DK-s ***** válasza:
34%

#4-nek:


Nem szegül ellent az intézkedésnek, csak kivonni próbálja magát alóla.


Nem követ el semmit.

máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8 -as !


De ellenszegült.


Ez nemcsak aktív magatartással valósulhat meg.

máj. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 DK-s ***** válasza:
49%

#9-nek:


De nem követ el semmit.


1994. évi XXXIV. törvény


(2) A rendőr jogszerű intézkedésének való ellenszegülés esetén az e törvényben meghatározott intézkedések és kényszerítő eszközök alkalmazhatók.



Nekem tök mindegy hogy minek nevezzük. Ha pofán verem a zsarut, az is ellenszegülés az intézkedésnek, de annak már következményi is vannak.


A fenti példának annyi a következménye hogy utána sprintelnek, földre viszik, "becsomagolják", majd kiderítik hogy miért menekült.

máj. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!