Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én fizetem apám házán a...

Ha én fizetem apám házán a felújítást, és számlával tudom bizonyítani, akkor örökségnél az számít?

Figyelt kérdés

Én látom el, ápolom aput két gyerek és munka mellett.

A saját házamat eladtam.

Szükség lenne nyílászázócserére, fürdőfelújításra(apu lábát amputálták, a mély, de kicsi zuhanyfülkébe nem tud fürödni), belső szigetelésre.

Nem két forint, de tellene rá.

Viszont félek attól, hogy ha apu meghal, akkor megszívom, mert négyen vagyunk testvérek, ráadásul a többiek erőteljesen tojnak apura. Viszont ismerve a nővéremet, elsőként tartaná a markát :/



2020. jan. 20. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Édesapáddal kellene megbeszélned, hogy kössetek eltartási szerződést.
2020. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Nem számít.

Ha te is ott élsz, akkor még az is felmerülhet, hogy ezzel járultál hozzá az ott lakásod költségeihez.

Beszéld meg édesapáddal, hogy ajándékozza neked egy részét a háznak, akár a végrendeletében megjelölhet téged fő örökösének.

Ha a felújításhoz szükséges pénz értékében köttök ajándékozási szerződést a ház 20-30%-os tulajdonrészéről, vagy kevesebbről, akkor az már nem lesz az örökség része, csak ami megmaradt. Haszonélvezeti jogot kiköthet magának édesapád és te meg tudod majd a számlákkal bizonyítani ha egy vita történik esetleg, hogy valóban befektetted azt a pénzt amiért a ház egy részét megkaptad külön.

A testvéreidnek meg mondd el, hogy ezzel a befektetéseddel nekik is nőtt az örökségük értéke, hiszen nem megy tönkre a ház és nő az értéke. A többet érő ház kisebb %-nyi tulajdonjoga is több forintot fog nekik érni, mintha nem teszel bele pénzt és négy részre osztjátok a semmit, mert tönkre megy addigra a ház.

2020. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen számít! Csakhogy egy ingatlan értékének a felújítás csekély része.

Amennyiben a családi összetartást felülírja a pénz, akkor ott csak annak törvényei számítanak, ami elég ronda dolog. És nem lehet utólag okosnak lenni benne.

Sajnos el kell gondolkodnod azon, hogy családi béke vagy megélhetés. És döntened kell, mert kompromisszum nincs. Ehhez megfelelő hozzáállás kell minden fél részéről.

Tehát minden számla gyűjtése. Adott esetben édesapád jóváhagyó aláírásával. Azonban ezeket érvényesíteni is kell. Lesz hozzá erőd?

Jó gondolat az eltartási szerződés.

Jó gondolat az ajándékozás.

Azonban mindkettő édesapád aktív elhatározásával lehetséges (a technikai lebonyolítás nem számít, azt akárki végezheti). Ha neszét veszik, jön a lelki ráhatás. Ebben mennyire vagy erős? A hamis vádakat ki tudod védeni?

A helyzet nem egyszerű, ezt jobb ha tudod, mielőtt belevágsz, de ha nem teszed, utólag még nehezebb (és főleg előnytelenebb). Tehát gondold végig mire vagy képes lelkileg. Mert a kivitelezéshez neked ezzel kell hozzájárulni, a többit egy megbízható ügyvéd tudja előkészíteni és lebonyolítani. Ő viszont családtagok perlekedésébe nem fog beleszólni, nem is dolga, nem is teheti. Ott az számít, amire te vagy képes.


Ezeket gondold végig, mielőtt lépésre szánod magad. De szándd magad! Mer ahhoz képest egy nyílászáró csere egyszerűnek tűnik, csak pénz kérdése.

2020. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!