Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az önkormányzatokban dolgozókr...

Az önkormányzatokban dolgozókra vonatkozik az indoklás nélküli felmondás?

Figyelt kérdés
Van ez az új szabály ugye, és a szomszéd önkormányzati alkalmazott valamelyik osztályon. Rá vonatkozik? Mert úgy tudom vannak kivételek.
2010. júl. 22. 10:58
 1/6 anonim válasza:
Indokolatlanul csak próbaidő alatt lehet felmondani. Akkor meg mindegy hogy önkormányzati -e.
2010. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy most azon megy a cirkusz, hogy átvariáltak valami törvényt, és indoklás nélkül, 2 havi végkielégítéssel ki lehet rúgni egy csomó embert.
2010. júl. 22. 11:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban ki lehet rúgni,ha előbb nem,a választások után . Ha a dolgozó nem Fideszes,akkor repülni fog. Nálunk törvény nélkül is így volt 5 éve,igaz nekik mondtak valami fals indokot.
2010. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ja bocs, azt nem tudtam hogy módosítottak, viszont nincs is jelentősége. Ha valakit ki akarnak rúgni indokot a legkönnyebb találni. Olyan ember nincs aki sosem hibázik.
2010. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
köztisztviselőkre vonatkozik a törvény, de amúgy igen fals indokkal is kirúgnak ha úgy érzik, hogy nem vagy narancsos meglátod.
2010. júl. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jól figyeltem, az indokolás nélküli kirúgás (egyelőre?) nem a köztisztviselői kar egészére, hanem csak a minisztériumokban dolgozó köztisztviselőkre lett bevezetve. Őket ebből az alkalomból átminősítették kormányzati tisztviselővé. A többiekre, így az önkormányzatoknál dolgozó köztisztviselőkre a szabályok nem változtak. De kinézem a FIDESZ-ből hogy majd az önkormányzati választás után ezt is megváltoztatják.
2010. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!