Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy működik ez? (Munkáltató...

Hogy működik ez? (Munkáltató általi felmondás tovább lent. )

Figyelt kérdés

Ha nekem a munkáltató (válalkozó) felmond milyen jogaszabályok vonatkoznak rám és rá? A munaviszonyom több mint 25év akkor milyen jogusultságom van? Mikor állhatok munkába másik cégnél? Jár-e végkielégítés? Mennyi a felmondási idő amit le kell dolgoznom?


Előre is köszi a válaszokat.


2011. jan. 14. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A lényeg ha ő rúgott ki akkor nehogy belemenjél a közös megegyezéssel való felmondásba. Neked jár minden. 25 év után nem tudom mennyi de 10 év után 3 havi átlagkereseted (a politikusnak 3 nap után jár ennyi) 25 után gondolom 8-10 hónap de nem tudom pontosan. Felmondási idő, aminek a felét nem kell ledolgoznod de ki kell fizetnie. Nézz utána mielőtt bármit is aláírsz, mert sokba kerülhet.
2011. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudsz véletlenül olyan oldalt ahol pontosan leírják ezt?
2011. jan. 14. 17:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Jár 8 havi fizetésednek megfelelő összegű végkielégítés, kivéve ha rendkívüli felmondással rúg ki vagy ha aláírod a közös megegyezést.
2011. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mind a 25 évet ennél a vállalkozónál dolgoztad le ?

Csak az az idő számít amit nála dolgoztál.

2011. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!