Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házasságkötés után egyből...

Házasságkötés után egyből közös lesz minden vagyon?

Figyelt kérdés
Esküvő előtt már 9-10 éve együtt eltünk.

2020. jan. 22. 11:02
1 2
 1/19 anonim válasza:
51%
Az orokolt vagyon nem, tehat ha a hazatok mondjuk a ferjed oroksege, arra valas eseten nincs jogod. Ezt az egyet tutira tudom, de lehet van meg mas is.
2020. jan. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem, csak ami házasság alatt keletkezett vagyon.
2020. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Előtte közösen intéztünk egy hitel és saját pénz által egy lakást. Az ő nevén van az egész. Jelenleg is fizetjük. Örökségről nincs szó.

Ezek szerint kellene egy szerződés, hogy a lakás közös legyen?

Egyébként amíg nem voltunk házasok, a lakás 20%-a az én nevemen volt. Bizonyos okok miatt meg kellett vennie tőlem azt a részt, így az övé az egész. Gondolom nem számít semmit, hogy az elején én is tulajdonos voltam.

Amúgy köszönöm a gyors válaszokat:)

2020. jan. 22. 11:18
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Házasság alatt szerzett vagyon a közös vagyon. A ház nem lesz a tied.
2020. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Ha előtte élettársak voltatok, akkor az élettársi kapcsolatban a szerzett vagyon arányában van tulajdonotok.

Nyilván, ha közösen vettetek egy ingatlant, az nem csak az egyikőtötöké, függetlenül attól, hogy kinek a nevén van.


Önmagában a házasságtól semmi nem lesz közös, ami márt előtte megvolt, csak a házasság alatt szerzett dolgok (pár kivétellel).


Ügyvéddel beszélj, és a közös hitelből vett ház rád eső része legyen a te neveden.

2020. jan. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

"Na, szerencsétlen házastársad is kifogott egy érdekembert... őszinte részvétem neki!"


Itt egyelőre a kérdező párja az érdekember, mert a közösen fizetett hitel ellenére csak az ő nevén van az ingatlan.

2020. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Milyen érdekember te? 10 éven keresztül nem dolgozott! Pestről Sopronba költözött hozzám. Én építettem fel az életét. Szerinted ki adta neki a kezdőtőkét? 16 éves koromban elköltöztem, tanultam, dolgoztam. Amíg nem tudod a hátteret ne szólj bele! 11 éven keresztül csak érte éltem és most is azt teszem, mert neki van egy anyja és azt szeretném, hogy közelebb legyen hozzá. Ugyanis tudom milyen, ha valakinek nincs családja! Plusz Pesten nekem is több a lehetőség. Ő is olvassa ezt, tudjuk egymás jelszavát, egy facebook profilunk van, ami elég ritka. Gondolom neked még hasonlóban sem volt részed. Sunnyogj el valahova és gondolkodj egy kicsit. Ebben a kapcsolatban mindig én voltam a dominánsabb fél és jól megvagyunk így. Neki is erre van igénye. Hogy lennék érdekember, ha már lassan 12 éve együtt élünk? Erre adj választ! A mai napig szeretjük egymást és ez csak erősödik. Magányos, megkeseredett ----! Neked sosem lesz ilyenben részed.
2020. jan. 22. 11:50
 8/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a normális választ. Nyílt napon megyek is a bíróságra kérdezősködni.

És igen, kihasznált sok éven keresztül, de szeretjük egymást. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert legkésőbb nyár elején szeretnénk Budapestre költözni és kicsit többet szeretnénk tudni erről, mivel ez a lakás még nincs kifizetve, de szeretnénk Pesten egy másik lakást, amit persze ugyanúgy törlesztünk. Megbeszéltük, hogy most én jövök. Pest a legjobb megoldás, laktam már ott, ott vannak ismerőseim is, sajnos Sopront nagyon tönkre tették. Nem kell hozzá sok és mennek majd le az ingatlanárak. Már nappal is veszélyes kimenni sokszor. Van itt már egy kis Miskolcnak nevezett városrész is. Menekülés is és mivel ambiciózus vagyok, most én fogok feljebb menni a ranglétrán.

2020. jan. 22. 12:02
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, ha ez így igaz, akkor nagy hibát követtél el, hogy csak az ő nevén van a ház.
2020. jan. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te pénzedből lett a lakás miért csak az ő nevén van, fordítva logikusabb lett volna. Én azt mondom, bármekkora is a szerelem, mielőtt eladjátok a lakást legyen kettőtök nevén, az újonnan vett úgyszintén, az a tiszta. Ha tényleg nem érdekember, bele fog menni.
2020. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!