Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek ez nem "vis maior"?

Szerintetek ez nem "vis maior"?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja koncertjegyet vásároltam 2 fő részére, szombaton (azaz tegnapelőtt) rep.jegyet vásároltam 2 személy részére Zürich-be, vasárnap (tegnap) lefoglaltam a szállást, erre ma közzétették az Interneten, hogy a koncert elmarad, mivel az előadó beteg lett. Ilyenkor mit lehet tenni?

2020. jan. 27. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A koncertjegy árát 30 napon belül automatikusan visszatérítik. Minden mást (utazás, szállás, stb) neked kell lemondani, annak minden költségét neked kell viselni. Már ha nem mész el inkább mégis, valami más programra ott.
2020. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A 'vis major" nem rád vonatkozik, mint vevőre, hanem a légitársaságra.

Ha te nem tudsz utazni mert kórházba kerültél vagy elvittek az ufók, az sem számít, te megvetted a jegyet és kész. Ha lenne ilyen lehetőség akkor akik meggondolták magukat csak előteremtenének egy hasonló "vis major" sztorit és máris kérhetnék vissza a pénzüket. Jó lenne, de nincsen így.

A légitársaságra vonatkozik, hogyha rajta kívül álló elháríthatatlan ok miatt nem tud felszállni a repülő - mondjuk földrengés vagy vulkánkitörés miatt nem szállhatnak fel a gépek, összedől a reptér - akkor te ne perelhesd őket a károd miatt.

"Ilyenkor mit lehet tenni?"

Amit #1 is javasolt- kimenni és valami mással eltölteni az időt.

De eladhatod a repülőjegyedet valaki másnak, aki most keres magának oda repülőt. Adsz belőle kedvezményt és akkor legalább egy részét visszakapod a pénzednek.

De itt van néhány lehetőség:

[link]

2020. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem vis major. Ahogy az első írja: a koncertjegy árát visszakapod, de minden mást neked kell lemondani, és ha még időben vagy, akkor visszakapod az árát, ha nem, akkor nem. Se a repülő társaságnak, sem pedig a szállásnak nincs köze hozzá, hogy te milyen belső indíttatásból akartál utazni, és ebből mi hiúsult meg. Idegesítő, tudom, de ez van.

Esetleg gondolkodj el azon, hogy mégis elmész, Zürich gyönyörű, szerintem nem bánnád meg még akkor sem, ha nem lesz koncert.

2020. jan. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!