Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabad-e tesztet csinálni...

Szabad-e tesztet csinálni valami szolgáltatásról, majd azt megosztani ha a teszt eredménye kritkán aluli?

Figyelt kérdés

Pl veszek egy internet szolgáltatást, aminek a névleges sebessége 200mb/s, de vidéken ahol élek, ez a valóságban 0.5mb/s. Ezt szakszerű méréssel letesztelve, nyilvánosságra hoznám, lehetne-e bármilyen jogi követmezménye?

(Igen a szerződésben apróbetűs részben biztos benne van hogy névleges, ezért is írtam fentebb úgy)


Nem kimondottan ilyet szeretnék csinálni, de amit akarok azt háttértudás nélkül nem tudtam volna itt elmagyarázni, de azért az internet sebességet mindenki megérti gondolom, még az is aki nem ért az informatikához, legalább a 200 és a 0.5 közötti eszméletlen különbséget látja.


2020. jan. 28. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi következménye nincsen.Ahogyan a panasz lejelentésének sem a szolgáltatóm felé.

Egy (több is) weboldal konkrétan ezzel foglalkozik hogy elmentheted a mérési eredményeket is.

[link]

Hivatalosan a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság üzemelteti mégsem történik semmi. :(

2020. jan. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha a mérés után napokkal, hetekkel, hónapokkal, évekkel később a szolgáltató javítja a szolgáltatását, akkor követelheti tőlem a cikk frissítését hogy már nem olyan a helyzet, ne "rontsam" a hírnevüket ezzel így már?
2020. jan. 28. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem foglalkoznak ezzel.Példaként említem a UPC-t.ÉVEKRE visszamenőlegesen volt mérési (hivatalosan független elfogadott) adat ellene és semmi sem történt.Állandóan "fejlesztettek" meg telepítsd újra az op rendszert...stb
2020. jan. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Diginek is ilyen lassu a netje. 1 mbit/sec. Igaz a nem optikai kabeken vagyok meg.
2020. jan. 29. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!