Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Dns vizsgálat vagy lemondás?...

Dns vizsgálat vagy lemondás? Melyik lehet jó út

Figyelt kérdés

Szép napot!

Adott a férjem,akinek van egy 14éves lánya az előző házasságból(egy 23,meg 25 is de ez nem.lényeges)

A gyermek mostmár másodjára került vissza az anya szülői felügyelete alá.

Elegünk van belőle,hogy oda megy,ahová épp kénye-kedve tartja.

Mivel 99%-ban biztosak vagyunk benne,hogy a kislány nem a férjem vér szerinti gyermeke,szeretnénk dns vizsgálattal pontot tenni ezen ügy végére.

Már csak.azért is,mert nekünk van azóta 2közös pici gyermekünk,és ha valami történne a férjemmel,vagy velem nem mindegy ,hogy a közös házunknál hány örökössel kell számolni.

A tervünk,hogy bíróságra megyünk és apasági vizsgálatot kérünk.

Mi van abban az esetben ha anyuka nem jelenik meg a tárgyaláson(mint eddig már oly sokszor)?

A kislány.aki elmúlt 14 éves behivatják őt is?

Kérem azokat akik benne vannak adjanak tippet,mit,hogyan tegyünk.

Gyámhivatalnál is intézhetjük a szülői jogról való lemondást?

Kieg. Info,hogy gyerektartást nem.fizetünk,mert míg 4évig velünk volt a kislány anyuka sem fizetett.

Normális.hsz-okat kérek!köszike



#DNS #apasági teszt #szülői jog lemondása
2018. júl. 8. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Apasági vélelem megdöntésének van valami határideje, talán két év a gyanu felmerülésétől, nézz utána.
2018. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Ha már ennyire zsidó módon ki akarod zárni a gyereket az örökségből, a férjed ír egy végrendelet, hogy minden hátra hagyott vagyonát csak a saját gyerekeitek kapják meg és a jelenleg 14-es kizárjátok az örökségből.

Amúgy meg nem hiszem, hogy az apasági teszthez feltétlen kell bírósági döntés. Simán vesztek tőle valahogy nyál mintát, egy kis fundorlattal és viszitek vizsgálatra. De ugye tudod hogy a DNS vizsgálat 100 ezer forintnál kezdődik legalább?

2018. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Nálatok nem úgy van, hogy vasárnap nem lehet dolgozni és ármánykodni?
2018. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Nyomós ok nélkül nem lehet egy gyermeket csak úgy kizárni az örökségből.
2018. júl. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Gyanítom, hogy ha 14 éves koráig lányaként nevelte a gyermeket a férjed (hiszen 4 évig veletek is élt) akkor már nem számít az, hogy a dns vizsgálat szerint vér szerint apja-e vagy sem. A gyermek őt tekinti apjának és et az apa eddig el is fogadta. Gondold meg, hogy fordított esetben igazságosnak tartanád-e egy ilyen vizsgálat alapján az apaság "megszüntetését" ha ugyanilyen helyzetben, de a férjed és te ragaszkodnátok a gyermekhez és az anyja jönne azzal, hogy nincs közötök hozzá, mert valójában vér szerint nem is a férjed az apa.

Gondolj vissza arra, hogy milyen voltál te 14 évesen, mennyire felnőttnek érezted magad és mennyire tudod ma már, anyaként, hogy ez mennyire tévedés volt. Próbálj visszaemlékezni arra, miképpen reagáltál akkor a környezetedre, voltak-e olyan megnyilvánulásaid amivel kiborítottad a szüleidet stb. szinte biztos vagyok benne, hogy voltak, ez vele jár ezzel az életkorral. Neki ráadásul kétfelé kell megfelelnie.

Inkább gondolj bele mit érezhet ő most, hogy nem igazán tudja hol lehetne otthona. Ha tőletek csak azt hallja, hogy milyen rosszakat tesz, menjel el ha kar stb., etán azt is tudja, hogy felmerült nem is a férjed az apja, akkor nem csoda ha ezt rosszul kezeli. Még nem tanulta meg, hogyan másképpen tehetné és a legrendezettebb, legszeretőbb családban is problémás a kamaszkor. Megértem, ha vannak sztárallűrjei, ha kiborít titeket, nekem is van ennyi idős lányom és én magam is elvált szülők gyereke vagyok, tudom milyen egy kamasznak az apa második felesége és a kistestvérek. Ahogyan azt is tudom, hogy mennyire meglepődött a "mostohám" amikor egy kettőnk közti vitában végre ki tudtam mondani, hogy őt jobban szeretem, mint a saját anyámat.

A lány most 14 éves. Ahogy más már javasolta, nézz utána, hogy számít-e egyáltalán bármit ennyi idő után ha genetikailag nem a férjed lánya és ha nem (gyanítom, nem) akkor a témát felejtsétek el. Még pár év és benő a feje lágya.

Gondolj arra, hogy bármi is derül ki, a te gyerekeidnek akkor is a testvérük marad. Fel fognak nőni és te leszel azért a felelős, hogy elveszítik-e a nővérüket vagy megmarad az esélyük arra, hogy később jó kapcsolatban maradhassanak. Szintén saját tapasztalat, hogy felnőttként nem számít fél vagy édestestvér-e az a másik, egyformán fontos. Tehát gondold át, hogy mennyire éri meg mindezeket felvállalni olyansmirt ami rövid időn belül amúgy is megszűnik gondnak lenni, mert felnő az a 14 éves lány gyorsan.

2018. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Szóval ki akarod túrni a mostohalányod a jogos örökségéből a saját két gyereked javára, a férjed meg azzal az indokkal menekül a felelősség elől, hogy nem is az ő gyereke... Hát itt erkölcs nem sok van. Mind1, van egy olyan érzésem, hogy 14 év után már nem igen lehet firtatni, hogy ki az apa, ha egyszer már elismerte és 14 évig sajátjaként nevelte.
2018. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

"ha valami történne a férjemmel, vagy velem nem mindegy ,hogy a közös házunknál hány örökössel kell számolni"

Vizsgálat eredménye ezen nem változtat. Amúgy is csak a fél tulajdon ötödére/hatodára jogosult. De megnyugodhatsz, veled bármi történhet, utánad nem örököl amúgy se.


"Gyámhivatalnál is intézhetjük a szülői jogról való lemondást?"

Nem lehet lemondani az apaságról. Vér szerinti apa kérheti az örökbefogadást (apasági vélelem megdöntése).

Bírósági tárgyalás sem lesz (a vizsgálat kérhető, de következménye nincs).


"Kieg. Info,hogy gyerektartást nem.fizetünk,mert míg 4évig velünk volt a kislány anyuka sem fizetett."

Ez nem így működik.

2018. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem szép dolog, amit csinálsz. Nyilván idős (hisz 25-23 éves felnőtt gyerekei is vannak), beteg és gazdag férjed és az örökségen spekulálsz.

"Mivel 99%-ban biztosak vagyunk benne" -itt mit jelenthet a többes szám? Mert az úr nem hiszem, hogy azt gondolja 14 év után, hogy mégsem ő a nemző atya. Annak már előbb utánanézett volna. Az 1% lesz a nyerő - "mi" úgy gondoljuk - a 99 % pedig a fekete szíved vágya.

2018. júl. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Csurmi ***** válasza:
Talán okkal ment vissza az anyjához. Szerintem nem kell DNS minta, elég ha elmondod neki mire készültök és valószínűleg ő fogja megtagadni az apját. Szerintem mondd el neki, mert bármennyire is rosszul fog neki esni jobb ha tudja kikkel élt egy fedél alatt. Te nem vagy jó anya, veszélyes vagy rá nézve, a kislány nincs biztonságban melleted. Hagyd elmenni. Hagyd békén.
2018. okt. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!