Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 60 napon belül lejáró régi...

60 napon belül lejáró régi típusú személyi igazolvány esetén fizetni kell majd a kormányablakban 1500/3000ft-os illetékbélyeggel?

Figyelt kérdés

Egy rokonom ment okmányirodába mert lejárt a személyije ami elvileg az okmányiroda állítása szerint régi típusú volt, nem az új chip-es, így 1500ft-ot kértek tőle, illetékbélyegben.


Én azt hittem ezért nem kell fizetni már jópár éve. Nekem is idén fog lejárni és szerintem nekem is a "régi" van, tehát fizetős lesz? Én komolyan azt hiszem hogy bénák voltak és fölöslegesen kértek tőle bélyeget :D


2020. febr. 3. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:

a hivatalos helyen azt írják, hogy illetékmentes.


[link]

2020. febr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor vagy bénák voltak, vagy más, ismeretlen ok miatt.
2020. febr. 3. 18:36
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi linket :)
2020. febr. 3. 18:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetni.
2020. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pár hónapja voltam intézkedni a saját ügyemben. Ezért nem kellett fizetni nekem semmit. Előtte 2 rokon is volt nekik se kellett.

Utlevélért kell fizetni, az tuti. Ezért nem.

(Azt nem tudom, hogy ha esetleg valami extra szolgáltatást kér, mert ugye ilyet is lehet, hogy amit alapból nem tartalmaz az e személyi legyen benne, hogy azért kell-e fizetni.)

2020. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is tavaly csináltattam új személyit. Nem kellett fizetni.
2020. febr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!